امروز، جمعه، ۸ مهر ۱۴۰۱

به نقدهای برتر با ارائه راهکار جایزه می‌دهیم

سیده ناهید تقویان- تماشا                                                              
عکاس: حجت رحیمی
دکتر محمدهادی ایمانیه استاندار فارس عصر چهارشنبه در نشستی صمیمانه با خبرنگاران و اصحاب رسانه های مختلف فارس به مناسب گرامیداشت هفته خبرنگار در تالار حافظ برگزار شد، اظهار داشت: درددل های اصحاب رسانه را شنیدیم و تمامی دغدغه های آنها را ارج نهاده و در حد توان پیگیر موضوعات مطرح شده هستیم. رسانه ها در جبهه جنگ علیه دشمنان پرتلاش ظاهر می شوند و در ایام کرونا عملکرد پرفروغی 
داشته اند. 
وی ادامه داد: برای حل مشکل اهالی رسانه در بحث ثبات شغلی بایستی طرحی که در حد امکانات و توانمندی استان باشد توسط خود فعالان رسانه پیشنهاد داده شود. 
دکتر ایمانیه گفت: برای برطرف شدن دغدغه خبرنگاران در بحث بیمه به ویژه بیمه درمانی می‌توانیم از صندوق مسئولیت اجتماعی استان کمک بگیریم تا خبرنگاران واقعی استان بتوانند از این ظرفیت بهره ببرند.
* آمار و اطلاعات دقیق خبرنگاران می‌تواند کمک کند که تصمیمات بهتری اتخاذ شود
ایمانیه اضافه کرد: البته لازم است آمار و اطلاعات دقیق در این زمینه ارائه شود که‌ چند نفر بیمه نیستند، حقوق چندنفر پایین‌تر از حقوق اداره کار است یا چند نفر تعدیل شدند و ثبات و امنیت شغلی آنها دچار تهدید شده و چه تعداد از خبرنگاران مشکل مسکن دارد. این آمارها می‌تواند کمک کند که تصمیمات بهتری اتخاذ شود.
 استاندار فارس در بخش بعدی سخنانش به مقوله نقد ورود کرد و عنوان داشت: نقد باید منصفانه، مودبانه و کارشناسی شده باشد. برخی نقدها موجب اختلاف عمیق‌تری بین رسانه‌ها و مدیران می‌شود، اما ما راهی جدید می خواهیم برویم.به سه نقد از بهترین نقدهای منصفانه، کارشناسی شده اهالی رسانه که راهکار برای رفع مشکل و پیشنهادات هم در کنارش باشد هر ماه جایزه می‌دهم.
وی عنوان کرد: با فراهم شدن جهش ملی مسکن در سال جاری می‌توانیم اقدامات خوبی برای تأمین مسکن خبرنگاران انجام دهیم و دست ما برای حل این مشکل باز است. البته مشخص کردن یک نماینده از طرف خبرنگاران در بحث مسکن نیز کمک شایانی به تسریع حل این مشکل خواهد کرد.
دکترایمانیه گفت: اگر خدماتی در سایر استان‌ها به خبرنگاران ارائه می‌شود که در استان فارس ارائه نمی‌شود، اهالی رسانه می‌توانند این خدمات را به صورت مکتوب در اختیار ما قرار دهند.
وی بیان کرد: بحث حذف عکاسان توسط روابط عمومی‌ها و ثابت بودن حقوق عکاسان پیگیری خواهد شد.
وی در خصوص مشکل گرانی کاغذ و زینک گفت: مشکل گرانی کاغذ و زینک در اختیارات استان نیست. با این حال اگر فعالان رسانه فارس پیشنهادات خاصی در این زمینه دارند می‌توانند نظرات خود را ارایه دهند تا پیگیری‌های لازم از طریق وزارتخانه انجام شود.
ایمانیه افزود: تعداد اشتراک روزنامه‌های استانداری که نصف شده است تا شنبه اصلاح شود و ده درصد هم اضافه شود تا جبران چندماه گذشته شود. 
وی  در خصوص بدهی ادارات به روزنامه‌ها و نشریات گفت: گزارش میزان بدهی و سنوات بدهی ادارات ارائه شود تا تذکرات لازم به ادارات داده شود.
ایمانیه عنوان کرد: از محل تبصره ۱۶ وام قرض الحسنه ۴ درصد برای اشتغال پرداخت می‌شود که می‌توان ۲۰۰ مورد از این وام‌ها را برای حوزه اشتغال رسانه در نظر گرفت.
استاندار فارس اظهار داشت: در حد مقدورات تلاش خواهیم کرد مشکلات اهالی رسانه برطرف شود. تک تک شهروندان به عنوان مسئول برای من عزیز هستند.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما