امروز، جمعه، ۲۸ مرداد ۱۴۰۱

فرماندار بوانات: سیلاب تابستانی ۳۶۱ میلیارد تومان خسارت داشت

فرماندار شهرستان بوانات خسارت سیلاب در این شهرستان را افزون بر ۳۶۱ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از این میزان خسارت وارد شده، افزون بر ۳۵۵ میلیارد تومان در بخش کشاورزی و ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در بخش مسکن برآورد شد.
علی زمانی روز چهارشنبه در گفتگو با ایرنا افزود: سیل به ۱۵۰ واحد مسکونی، هزار هکتار اراضی باغی و کشاورزی، صد کیلومتر جاده بین مزارع، ۱۸ رشته قنات و ۴ حلقه چاه کشاورزی آسیب وارد کرد.
وی ادامه داد: سیلاب به چادرهای عشایری صدمه زد و ۱۶۰ رأس دام را تلف کرد، همچنین با تخریب ۵۰ باب واحد دامپروری، افزون بر ۵۰۰ تن خوراک دام را نابود کرد. سیل با ورود گل و لای به استخرهای پرورش ماهی سبب تلف شدن ۱۵ هزار قطعه ماهی شد.
فرماندار شهرستان بوانات ادامه داد: سیلاب همچنین  ۱۵۸ کلونی زنبور عسل را تخریب  و آبشخورهای حیات وحش در دره باغ را ویران کرد. همچنین هجوم سیلاب باعث شد قسمتی از دیواره و بخش زیادی از خانه های داخل  قلعه تاریخی امامزاده بزم که جزو آثار ملی است  تخریب شود.  
زمانی افزود: خوشبختانه با همت اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان، شورای اسلامی شهر و روستا، بسیج و مردم، سیل هیچگونه تلفات جانی در این شهرستان برجای نگذاشت که لازم می‌دانم از تلاش ایشان قدردانی کنم.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما