امروز، یک شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۱

سخنگوی دولت: آیت ا... رئیسی به نیویورک می رود

سخنگوی دولت با اشاره به حضور رئیس جمهور کشورمان در اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در مهر ماه، اعلام کرد: برنامه‌ریزی‌های مقدماتی برای حضور آیت ا... رئیسی در سازمان ملل انجام شده است.
سخنگوی دولت درباره پیگیری حقآبه ایران در قالب معاهدات قانونی از سوی وزیران خارجه و نیرو گفت: این موضوع در دست پیگیری است و به زودی وزیر نیرو به افغانستان سفر می کند و یکی از محورهای اصلی این سفر پیگیری تحقق حقآبه ایران از رود هیرمند است. 
بهادری جهرمی این را هم گفت که طرف افغانستانی حقوق آبی ایران از رود هیرمند را پذیرفته است و اختلاف دوطرف فقط درباره میزان ورودی آب است که ایران با جدیت موضوع را دنبال 
می کند. 
وی درباره اینکه آیا حقآبه ایران از رود ارس هم در دست پیگیری است یا نه، گفت: در این باره در سطح رؤسای جمهور ایران و ترکیه گفت و گو و گزارشی هم در جلسه هیأت دولت ارائه شد و قرار است وزرای نیروی دو کشور موضوع را دنبال کنند و سطح تلاش ها در حال عملیاتی شدن است.
سخنگوی دولت درباره اقدامات دولت برای نظارت و کنترل قیمت ها گفت: دولت مدیریت بازار و کنترل نرخ تورم را با جدیت دنبال می کند و شیب تورم هم در پی اصلاح نظام اقتصادی سیر نزولی یافته است.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما