امروز، جمعه، ۸ مهر ۱۴۰۱

طلسم ساخت تالار مرکزی شیراز شکست

مهدی اسلامی- تماشا
با پیگیری استاندار فارس پروژه احداث تالار مرکزی شهر شیراز که حدود ۸ سال بر زمین مانده بود دوباره وارد فاز اجرایی شد.
دکتر محمدهادی ایمانیه در جلسه پیگیری پروژه‌های کلان عمرانی استان روند احداث تالار مرکز شهر را پیگیری کرد. 
وی با بیان اینکه گره بزرگ این پروژه درگیری ۸ سازمان با یکدیگر بود، گفت: در این پروژه هر سازمان که زمینی در آن محدوده داشت ادعایی مطرح کرده بود و همین عامل، زمینه معطلی در پروژه تالار مرکزی شیراز را موجب شده بود.
وی با اشاره به اینکه اکنون با هماهنگی خوب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، امور اقتصاد و دارایی و مدیریت و برنامه ریزی قرار شد سند این ملک صادر شود.
استاندار فارس در ادامه با اشاره به اینکه پیمانکار در حال انجام کار در کارگاه و احداث سازه است، افزود: پس از تکمیل، سازه در محل نصب خواهد شد و در حال حاضر پروژه ۳۵ درصد پیشرفت دارد. 
* پرداخت سالی صد میلیارد تومان تا چهار سال برای این پروژه 
نماینده عالی دولت در فارس در ادامه از قول مساعد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حمایت از احداث تالار مرکزی شیراز خبر داد و گفت: آقای وزیر قول داده‌اند سالی صد میلیارد تومان تا چهار سال برای این پروژه پرداخت کنند؛ البته با هماهنگی مجددی که با ایشان انجام شد، قول مساعد داده شد که با تأمین اعتبار سریع تر در مدت زمانی کمتر از 4 سال تالار مرکزی مورد 
بهره برداری قرار گیرد.
استاندار فارس با تأکید بر لزوم تدوین صورت‌جلسه‌ای مبنی‌بر مشخص کردن زمان تحویل، مبلغ هزینه مورد نیاز و شیوه تأمین اعتبار گفت: باید صورت جلسه‌ای با این مضمون و قابل رصد تدوین شود. 
وی افزود: علاوه بر ۴۰۰ میلیارد تومانی که وزارت ارشاد به این پروژه اختصاص می‌دهد از محل صندوق مسئولیت اجتماعی کمک هایی به این پروژه خواهد شد تا ظرف مدت کمتر از چهار سال به بهره‌برداری برسد.
طرح تالار مرکزی شیراز در زمینی به مساحت ۱۸هزار مترمربع و با طراحی زیربنای ۲۰ هزار مترمربع در محل ساختمان قدیمی سیلوی شهر قرار 
دارد.
پروژه تالار مرکزی شیراز برای اولین بار در سال ۱۳۹۰ کلنگ‌زنی شد. برای این مجموعه سالن همایش دو هزار نفری با زیربنای چهار هزار مترمربع، گالری نمایش آثار هنری، اتاق مخصوص تمرین موسیقی و تئاتر، کارگاه ساخت دکور، کتابخانه تخصصی و فضای نگهداری ادوات موسیقی در نظر گرفته شده است و در زمان ساخته شدن، بزرگترین مجموعه فرهنگی شیراز خواهد بود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ۲۲ مهرماه ۱۴۰۰ در سفر استانی دولت به فارس، نوید در نظر گرفتن اعتبارات برای آغاز عملیات عمرانی و تکمیل تالار مرکزی شیراز را داد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما