امروز، جمعه، ۸ مهر ۱۴۰۱

شفافیت بیشتر در انتظار شورا

حسین حسن پور- تماشا                                            
عکاس: حجت رحیمی                                    
تشکیل کمیته مسجدمحوری موجب رفع مشکلات محله های شیراز با محوریت مسجد می شود.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در نشست خبری با اصحاب رسانه فارس ضمن بیان این مطلب در ادامه گفت: کمیته مسجد محوری با پیگیری های شورای اسلامی شهر شیراز حدود یک ماه در فرمانداری به تأیید رسیده است و هدف اصلی این کمیته حل مسائل محله در خود محله و با محوریت مسجد و توجه به زندگی ایرانی اسلامی است.
مهندس مهدی طاهری گفت: نظام مردم سالاری دینی، نظام جمهوری اسلامی را از سایر نظام ها متمایز می کند.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز افزود: شورای اسلامی شهر شیراز با آرای مردم شهر تشکیل شده و شورا نماد مهم مردم سالاری دینی ماست.در سال اول شورای ششم ۶۸ جلسه برگزار شد، ۳۱۹ طرح و ۱۴۵ لایحه مورد بررسی قرار گرفت و ۴۱۶ مصوبه و تصمیم خروجی آن بوده است.
مهندس طاهری اعلام کرد: از مجموع ۶۸ جلسه، ۵۶ جلسه علنی و ۱۹ جلسه غیرعلنی بود و از ۳۱۹ طرحی که در شورا مطرح شده ۵۹ طرح دوفوریتی بوده و ۱۴۵ لایحه مورد بررسی قرار گرفته است.
وی ادامه داد: از ۴۱۶ مصوبه، ۳۱۳ مصوبه مورد تأیید فرمانداری قرار گرفته است، ۵۹ مصوبه مورد تأیید فرمانداری شیراز قرار نگرفته و در واقع ۷۵ درصد مصوبات تأیید شده است.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز اضافه کرد: تعداد جلسات شورای اسلامی ششم شهر شیراز ۶۸ جلسه در سال اول بوده و این آمار در مورد شورای پنجم ۵۱ جلسه بود.
مهندس طاهری با اشاره به مصوبات اجرا شده شورای ششم گفت: ۶۶ درصد مصوبات ابلاغی به شهرداری یا اجرا نشده و یا در حال اجرا هستند و حدود یک سوم مصوبات اجرا شده اند.
وی با بیان اینکه بیشترین میزان مصوبات اجرا شده مربوط به کمیسیون حمل و نقل بوده است، گفت: در کمیسیون‌های عمران، هوشمندسازی و محرومیت‌زدایی هیچ یک از مصوبات اجرایی نشده است.
وی افزود: شاهد اجرای ۸۰ درصد مصوبات کمیسیون حمل و نقل و ترافیک بوده ایم که بیشترین آمار را در این زمینه به خود اختصاص داده است و در حوزه عمران، حاشیه نشینی و هوشمندسازی این رقم صفر درصد بوده است.
مهندس طاهری با اشاره به عملکرد کمیسیون تلفیق و هماهنگی دستگاه ها بیان کرد: ۲۸ جلسه از این کمیسیون با ۹۳ دستور کار تاکنون داشته است و در شورای ششم در سال اول شاهد رشد نسبت به همین دوره در شورای پنجم بوده ایم.
وی ادامه داد: در دوره ششم به استناد رویکردهای دوره ششم شورای اسلامی شهر شیراز پیش رفته ایم و تشکیل کمیته شفافیت و صیانت از حقوق شهروندی و مبارزه با فساد و تصویب ایجاد مسیرهای دسترسی به حرم مطهر حضرت شاهچراغ  (ع) از اقدامات مطلوب شورای ششم است.
طاهری درباره لزوم شفافیت در شورای شهر عنوان کرد: شورا یک سایت جدید طراحی می‌کند که قابلیت‌های زیادی دارد و شفافیت در آن بیش از گذشته مطرح می‌شود.
* طرح تحقیق و تفحص برای ورود نیروها به شهرداری تهیه شده و اکنون در حال اجرا است
رئیس شورای شهر شیراز درباره مسئله ورود نیروها به شورا و ساماندهی آنها گفت: طرح تحقیق و تفحص برای ورود نیروها به شهرداری تهیه شده و اکنون در حال اجرا است که از سال 85 تا پایان 1400 را مشمول می‌شود؛ طبق قانون این اطلاعات باید محرمانه بماند و وقتی تأیید نهایی شد اطلاع‌رسانی می‌شود و این بررسی مشمول دوره شورای ششم نیز خواهد بود؛ افرادی که حتی با تلفن سمت و مسئولیت گرفتند نیز بررسی و مطابق قانون با این افراد رفتار خواهد شد.
وی در ادامه درباره اعتراض به عوارض شهرداری شیراز گفت: از دغدغه و توجه همه مسئولان سپاسگزاریم اما شورای شهر یک اداره و سازمان دولتی نیست، یک سازمان بزرگ مردمی است که مردم در قالب مردم سالاری دینی نمایندگان خود را انتخاب کردند لذا اگر این انتخاب متناسب با ذائقه عده‌ای نیست عذرخواهی کرده و اعلام می‌کنم شورا براساس قانون در قالب مدیریت شهری دیدگاه‌ها و تصمیمات خود را دنبال می‌کند و اگر بنا باشد با تحکم با این نهاد مردمی برخورد شود و اجازه تصمیم به آن داده نشود، پاسخ صریح و روشن این است که کل شورا را تعطیل 
کنید.
* ساخت سریال احمدبن‌موسی(ع) در این دوره از شورا به مراحل انتهایی رسیده است 
طاهری در ادامه به اهم مصوبات فرهنگی شورا اشاره کرد و افزود: ساخت سریال احمدبن‌موسی(ع) در این دوره از شورا به مراحل انتهایی رسیده و امید است به زودی آغاز شود همچنین تصویب و اختصاص قطعه‌ای مناسب برای احداث باغ مزار مشاهیر نیز مورد توجه قرار گرفت.
رئیس شورای شهر شیراز از ایجاد پارک موضوعی المان‌های شهری خبر داد و عنوان کرد: طراحی المان مزین به نام امام حسین (ع) در میدان اصلی شیراز از دیگر مصوبات بوده که شهرداری با طراحی یک مسابقه ملی این را انجام می‌دهد‌.
طراحی و راه‌اندازی سامانه جامع موزه‌های شهر شیراز از دیگر مصوبات حوزه فرهنگی که مهندس طاهری در صحبت‌هایش به آن اشاره و گزارشی نیز از فعالیت‌های کمیسیون هوشمندسازی ارائه کرد.
پروژه مرکز داده دیتاسنتر، مدیریت متمرکز اسناد شهرداری شیراز و سند راهبردی فناوری اطلاعات از اهم مصوبات این کمیسیون بوده که رئیس شورای شهر شیراز به آن اشاره کرد و گفت: این مصوباتی است که باید شهرداری انجام دهد اما هنوز اجرا نشده یا به دست شورا نرسیده است.
* هدف اصلی کمیته مسجدمحوری حل مسائل محله در خود محله است
وی اعلام کرد: تشکیل کمیته مسجد محوری با 
پیگیری های شورای اسلامی شهر شیراز حدود یک ماه در فرمانداری به تأیید رسیده است و هدف اصلی این کمیته حل مسائل محله در خود محله و با محوریت مسجد و توجه به زندگی ایرانی اسلامی است.
طاهری با بیان اینکه کلانشهر شیراز دو سند جامع ترافیک و شهرسازی دارد که هر دو در حال بازنگری است، عنوان کرد: طرح جامع ترافیک و حمل و نقل باید در چندسال گذشته  مورد بازنگری قرار می‌گرفت چون با سند یک دهه قبل نمی‌توان امروز شهر را اداره کرد وسند دیگر مربوط شهرسازی است. اما آیا با این سندها شیراز در حد و جایگاه مطلوب قرار می‌گیرد و اینکه دو سند با هم ارتباط ندارند که مسلم است با هم ارتباط تنگاتنگ دارد.
رئیس شورای شهر شیراز تصریح کرد: این اشکال است که دو سند جدا از یکدیگر باشند، یک مدیریت به صورت واحد باید تعریف شود.
* رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز: شیوه‌نامه سرمایه‌گذاری شهر مصوب شده است
دکتر محمدحسن اسدی در نشست خبری با اصحاب رسانه فارس گفت: کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر شیراز در طول زمان فعالیت خود در یک سال گذشته ۱۷۴ دستور کار و ۱۴۱ تصمیم را داشته است.
رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای شهر در این نشست با بیان اینکه در یک سال گذشته 56 مصوبه در کمیسیون اقتصادی تصویب شده است، اظهارداشت: در دوره قبل کل مصوبات 23 بوده اما در یک سال دوره ششم 56 مصوبه داشته و قصد بر این است از مزیت‌های شهر استفاده کنیم و مردم را در غنی کردن اقتصاد شیراز مشارکت دهیم.
وی با بیان اینکه شیوه‌نامه سرمایه‌گذاری مصوب شده است، گفت: همایش ملی سرمایه‌گذاری برگزار و شهرداری ملزم به تهیه سند جامع اسیب‌شناسی حوزه سرمایه‌گذاری و اطلس جامع سرمایه‌گذاری شده است همچنین ایجاد پنجره واحد سرمایه‌گذاری و رفع موانع حقوقی جذب سرمایه‌های خارجی نیز در دستور کار قرار گرفته است.
دکتراسدی با بیان اینکه شهرداری شیراز ملکف به ١٥ هزار میلیارد تومان انعقاد قراردادهای سرمایه گذاری است، گفت: رویکرد ٥٦ مصوبه این کمیسیون، در راستای ریل گذاری مسیر سرمایه گذاری در شهر شیراز بوده و شهرداری دیگر برای هیچ کدام از فعالیت‌های اقتصادی و مشارکتی خود ابهامی ندارد.
او همچنین گفت: احداث پارک آبی، آکواریوم، تله کابین، باغ پرندگان، شهرک صنعتی ویژه، باغ گیاهان دارویی، رستوران ایران اسلامی، شیراز قدیم و محور امام رضا(ع) از جمله بسته‌های سرمایه گذاری تعریف شده در این کمبسیون است.
وی اضافه کرد: استفاده از ظرفیت های شهر و مشارکت مردم در ارتقای شهر و غنی کردن اقتصاد شهر شیراز از اهداف این کمیسیون است.
اسدی اعلام کرد: مصوب کردن شیوه سرمایه گذاری انجام شده و همایش ملی سرمایه گذاری را برگزار کرده ایم و شهرداری شیراز ملزم به تهیه سرمایه گذاری شده است.
وی ادامه داد: شیراز باید از نشانه های یک شهر توریستی برخوردار شود و شهرداری برای پارک آبی و ... به عنوان این نماد ملزم به جذب سرمایه گذار شد.
اسدی اضافه کرد: از ظرفیت جام جهانی ۲۰۲۲ با ایجاد دفتر دایمی شهرداری شیراز در یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس باید استفاده کنیم.
وی تأکید کرد: ۱۵ میلیارد قرارداد سرمایه گذاری را امسال شهرداری شیراز باید پیگیری کند.
* رئیس کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن عمومی شورای اسلامی شهر شیراز: مصوبات کمیسیون‌های شورای اسلامی ششم شهر شیراز در کل کشور بی‌نظیر است
خواست خدایی گفت: تا به امروز بیشترین آمار مصوبات در ادوار گذشته را در دوره ششم شورای اسلامی شهر شیراز داشته ایم و کمیسیون های این دوره در کل کشور مصوبات بی نظیری داشته است.
افسانه خواست خدایی نیز در نشست خبری رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با اصحاب رسانه گفت: تا به امروز بیشترین آمار مصوبات در ادوار گذشته را در دوره ششم شورای اسلامی شهر شیراز داشته ایم و کمیسیون های این دوره در کل کشور مصوبات بی نظیری داشته است.
رئیس کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن عمومی شورای اسلامی شهر شیراز افزود: در کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن عمومی شیراز برای رساندن شیراز برای تقویت جایگاه سومین حرم اهل بیت (ع) مصوباتی لحاظ کرده ایم.
وی اضافه کرد: تاکنون ۹۰ دستور کار و ۹۴ تصمیم داشته ایم و بیش از ۶۰ درصد مصوبات به ذکر و یاد شهدا بوده و نامگذاری معابر و اماکن عمومی به نام مبارک شهدا انجام شده است.
خواست خدایی اعلام کرد: مکلف کردن شهرداری به به روز رسانی نقشه شهر برای تثبیت وضعیت دقیق نامگذاری معابر و اماکن عمومی، تغییر نام مجموعه ورزشی «لاله» به نام «محمدرضا و محمدعلی گرایی»، نامگذاری بولوار حد فاصل «خلیج فارس» و «نصر شرقی» به نام «شهید سرلشکر استوار» از جمله اقدامات این کمیسیون بوده است و بررسی بیشترین درخواست های مردمی را داشته ایم.
* رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز اعلام کرد: تدوین ۱۳۹ پروژه با رویکرد تأثیر محله‌ای و منطقه‌ای در شهر شیراز
اسکندری گفت: ۵۴ پروژه بزرگ مقیاس و ۱۳۹ پروژه با رویکرد تأثیر محله ای و منطقه ای با تلاش کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز به تدوین رسیده است.
مهندس علیرضا اسکندری نیز در نشست خبری رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با اصحاب رسانه گفت: کمیسیون عمران شورای اسلامی ششم شهر شیراز تاکنون ۴۸ جلسه، ۱۸۰ دستور کار، ۱۸۲ تصمیم داشته است.
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز افزود: در دوره ششم شورای اسلامی شهر شیراز، کمیسیون عمران از حمل و نقل جدا شده است و ۸۳ تصمیم به صورت نقشه راه اتخاذ شده است.
وی اضافه کرد: اجرای زیرگذر «گویم»، اجرای تقاطع «نواب صفوی»، اجرای پروژه «حضرتی»، اجرای تقاطع غیرهمسطح «قصردشت» و اجرای پروژه دوربرگردان غیر همسطح «چمران- نیایش» از اقدامات کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز تاکنون بوده است.
اسکندری اعلام کرد: ۱۸۳ پروژه هدف ۱۴۰۴ تدوین شده و ۵۴ پروژه بزرگ مقیاس و ۱۳۹ پروژه با رویکرد تأثیر محله ای و منطقه ای نیز با تلاش کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز به تدوین رسیده است.
* رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز خبر داد: تأکید بر خرید اتوبوس‌های گازسوز در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شیراز
نائب رئیس شورای شهر گفت: یک هزار میلیارد اوراق مشارکت برای تکمیل خط ۲ متروی شیراز و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شیراز با پیگیری شهردار شیراز اختصاص یافته و خرید اتوبوس های گازسوز در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی را مورد نظر داریم.
محمدتقی تذروی نیز در نشست خبری رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با اصحاب رسانه گفت: کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی ششم شهر شیراز در زمان فعالیت خود تاکنون ۱۳۵ دستور کار، ۸۸ تصمیم، ۵۵ بازدید، بررسی ۷۲۴ نامه داشته است.
رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز افزود: یک هزار میلیارد اوراق مشارکت برای تکمیل خط ۲ متروی شیراز و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شیراز با پیگیری شهردار شیراز اختصاص یافته است.
وی اضافه کرد: پیگیری برای خرید اتوبوس های گازسوز در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شیراز را مورد نظر داریم.
رئیس کمیسیون حمل ونقل شورای شهر شیراز، با اشاره به اجرایی شدن آیین نامه خرید خدمت 
بهره برداری از ناوگان حمل ونقل مسافر درون شهری توسط بخش خصوصی، عمومی و غیردولتی، گفت: ظرف یک ماه آینده سازمان تاکسیرانی مستقل خواهد شد.
تذروی اعلام کرد: راه اندازی اداره حمل و نقل در مناطق ۱۱ گانه شهرداری شیراز، تفکیک سازمان حمل و نقل مسافر به ۲ سازمان تاکسیرانی و پایانه ها، اجرای مطالعات به هنگام سازی طرح جامع حمل و نقل و ترافیک کلانشهر شیراز و ... از اقدامات یک ساله کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز بوده است.
* رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر شیراز: پلیس ساختمان در شیراز راه‌اندازی می‌شود
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر شیراز، از راه‌اندازی پلیس ساختمان در راستای نظارت بیشتر بر روند ساخت وسازها خبر داد و گفت: کنترل و نظارت بر حوزه ساخت و سازها دغدغه مهم شورا است. 
غلامعلی ترابی با بیان اینکه پیگیری تحقق سرانه خدمات زندگی بهتر و مطلوب در دستور کار قرار دارد، گفت: در حوزه شهرسازی و معماری نگاه‌ها باید جامع، کامل و بر مدار برنامه و توسعه کلان باشد.
او افزود: در همین راستا کمیسیون سه برنامه مصوب که شامل طرح‌های تفضیلی، موضوعی و موضعی می‌شود را محور قرار داده و به دنبال تدوین طرح جامع ر راهبردی شهر شیراز در حوزه‌های مرتبط با معماری و شهرسازی است تا رصد آینده شهر بر اساس این محورها دنبال شود.
ترابی در خصوص اختلاف نظر شورا با استانداری پیرامون مصوبه عوارضی سال ١٤٠١ شهرداری شیراز هم گفت: به نظر می‌رسد موضوع را سیاسی کرده و قصد تخریب شورا را دارند، زیرا چیزی که واقعیت خارجی ندارد را اعلام می‌کنند.
او ادامه داد: عوارض در سال ١٤٠١ به صورت میانگین افزایش ٣٠ درصدی داشته و اعلام می‌کنم هر گونه اعلام چند برابری عوارض سخنی گزاف بیش نیست.
عضو شورای شهر شیراز تأکید کرد: افزایش سهم خدمات یا کسری پارکینگ نیز مطابق ماده یک قانون شهرداری‌ها تعیین تکلیف شده و اصلا در زمره مباحث عوارضی نیست.
ترابی خاطرنشان کرد: در واقع با افزایش قیمت زمین که به دلیل تورم حاکم بر کشور انجام شده، این عوارض چند برابر شده است.
او ادامه داد: سهم خدمات و کسری پارکینگ جزو کدهای عوارضی نیست اما شورا در راستای تسهیل و کمک به مردم به این موضوع ورود کرده و دو طرح مصوب کرده اما مجموعه فرمانداری و استانداری آن را تأیید نکرده‌اند.
ترابی عنوان کرد: در آخرین جلسه شورا نیز طرح تقسیط پرداخت‌ها در این دو کد در شورا مصوب شده که منتطر نظر فرمانداری در این خصوص هستیم.
* رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز عنوان کرد: الزام شهرداری شیراز به تهیه بسته‌های سرمایه‌گذاری در محور امام رضا (ع)
زارعی گفت: الزام شهرداری شیراز به ارائه لایحه تهیه بسته های سرمایه گذاری در محور «امام رضا (ع)»، در حد فاصل دروازه «قرآن» تا پلیس راه «شیراز-اصفهان» به عنوان یکی از نقاط استراتژیک شهر شیراز و ... از اقدامات کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر بوده است.
مسعود زارعی نیز در نشست خبری رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با اصحاب رسانه گفت: کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی ششم شهر شیراز تاکنون ۵۹ جلسه، ۱۲۲ دستور کار و ۲۱۰ تصمیم داشته است.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز افزود: تمامی تصمیمات این کمیسیون با حضور مسئولان و کارشناسان شهری اتخاذ می شوند.
وی اعلام کرد: الزام شهرداری شیراز به احداث تصفیه خانه محلی قصردشت، آیین نامه توانمندسازی و حمایت از افراد دارای معلولیت شهر شیراز، تدوین سند راهبردی مدیریت سبز در شهرداری شیراز، الزام شهرداری شیراز به ارائه لایحه تهیه بسته های 
سرمایه گذاری در محور «امام رضا (ع)»، در حد فاصل دروازه «قرآن» تا پلیس راه «شیراز-اصفهان» به عنوان یکی از نقاط استراتژیک شهر شیراز و ... از اقدامات کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز است.
* رئیس کمیسیون  فرهنگی و اجتماعی شورای شهر شیراز: فعالیت در حوزه طرح خانواده متعالی، رونمایی از باشگاه همسران در دستور کار است
سلطانی رئیس کمیسیون  فرهنگی و اجتماعی شورای شهر شیراز هم ضمن تشریح فعالیت‌های این کمیسیون در سالی که گذشت، اظهار داشت: اولین محور فعالیت ما احیای مناسبت‌های ملی و مذهبی، استفاده از ظرفیت های ثمن ها، پر کردن و  پرداختن به ریشه و آسیب های فرهنگی و اجتماعی بود.
وی با بیان اینکه اجرای طرح خانواده متعالی که مصوبه شورای فرهنگ عمومی مورد توجه بوده است، افزود: برای زوجینی که سال اول ازدواج برنامه‌های مختلف قرار داده شده است همچنین تهیه اطلس جامع اطلاعات فرهنگی و هنری از مصوبات مهم بوده است.
مهندس علی‌اکبر سلطانی ادامه داد: فعالیت در حوزه طرح خانواده متعالی، رونمایی از باشگاه همسران ویژه زوجینی که سال اول ازدواج آنهاست، ایجاد یا تبدیل حداقل یک باغ ویژه بانوان در هر منطقه و احداث پارک‌های موضوعی علوم، تاریخ و هنر نیز از اهم مصوبات کمیسیون فرهنگی و ... از جمله اقدامات و برنامه های ما در این مدت است.
وی از بررسی ۱۷۰دستور کار و ۲۶مصوبه صحن علنی به عنوان برخی از نتایج فعالیت این حوزه یاد کرد.
* رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر شیراز: سامان‌دهی نیروهای موجود در شهرداری مورد تأکید شورای اسلامی شهر شیراز است
حسینی گفت: شورای اسلامی شهر شیراز ورود نیروی جدید به شهرداری شیراز را ممنوع کرده و بر کیفیت نیروها تأکید داریم و سامان دهی نیروهای موجود نیز مورد تأکید است.
سید ابراهیم حسینی نیز در نشست خبری رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با اصحاب رسانه گفت: کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی ششم شهر شیراز تاکنون ۲۲۴ دستور کار، ۵۸ مصوبه صحن، 96 بازدید و ۸۶۲ مورد بررسی نامه داشته است.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر شیراز افزود: بعضی از مصوبات به زمان طولانی برای پیگیری نیاز دارند و عملیاتی شدن برنامه پنج ساله مورد تأکید کمیسیون برنامه و بودجه است.
وی اضافه کرد: 50 درصد افزایش بودجه داشته ایم و بودجه ۱۴۰۱ بیش از ۱۵ هزار میلیارد مصوب شده است و همچنین کنترل هزینه های جاری، محقق شدن ۴۹ درصد بودجه در اواخر سال گذشته و ۴۰ روز پایان سال محقق شد.
حسینی تأکید کرد: مکلف کردن شهرداری برای پرداخت بدهی های خود به صورت تهاتر با بانک شهر و پیمانکاران از اقدامات این کمیسیون تاکنون بوده است.
وی گفت: شورای اسلامی شهر شیراز ورود نیروی جدید به شهرداری شیراز را ممنوع کرده و بر کیفیت نیروها تأکید داریم و سامان دهی نیروهای موجود نیز مورد تأکید است.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما