امروز، پنج شنبه، ۹ تیر ۱۴۰۱

آزموده را آزمودن خطا است!

سیدحسین پرور- تماشا
تیم فجرشهید سپاسی روزهای حساسی را پشت سر می گذارد و این روزها ارزشمندترین زمانی است که در فصل پیش روی قرار دارد چرا که هنگام انتخاب سرپرست، سرمربی، سایر نفرات کادر فنی و همچنین بازیکنان تیم است.
تیم فجر شهید سپاسی پس از سال ها دوری از سطح اول فوتبال کشور موفق به صعود و رسیدن به لیگ برتر شد و به دلیل سوءمدیریت و انتخاب های نادرست تنها یک فصل میهمان لیگ برتر بود و طبق آنچه تجربه شده است اگر قرار بر صعودی دوباره باشد بهترین زمان آن همین فصل است.
البته موفقیت در هر پروسه ای و از جمله یکدوره مسابقات فوتبال که بیشتر به میدان جنگ شبیه است تا رقابت ورزشی نیازمند یکسری امکانات سخت افزاری و نرم افزاری است و بدون مهیا بودن آنها هرگز موفقیت شکل نمی گیرد. در این مسیر سخت اولین و مهترین انتخاب همان مدیرعامل است که فجری ها پس از چند فصل اقدام به تغییر در این بخش کرده اند و جوانی پرانرژی به عنوان مدیرعامل انتخاب شده است که امیدواریم با تصمیمات صحیح بتواند فجری ها را به موفقیت که همان صعود دوباره به لیگ برتر است رهنمون سازد.
پس از مدیرعامل انتخاب سرپرست، سرمربی، سایر نفرات کادر فنی و بازیکنان است که این نفرات با توجه به بودجه و شرایط مالی تیم انتخاب می شوند و یک مدیر هرچه دلش بخواهد نمی تواند انجام دهد بلکه باید به میزان اعتبارات و بودجه ای که در اختیار دارد نفرات مجموعه اش را انتخاب
 کند.
اما در آیتم بعد از بودجه نوع نگاه مدیران قرار دارد که مثلا دو نفر را که مبلغ یکسانی برای جذب نیاز دارند بر اساس چه فاکتورهایی یکی از آنها را انتخاب نماید و این جا است که تفاوت عملکردهای بعدی مشخص خواهد شد. 
در تیم فجر نیز این شرایط حاکم است چون آنها پول زیادی ندارند که یک نام بزرگ را به عنوان سرمربی انتخاب کنند اما در بین گزینه هایی که هزینه و میزان قرارداد آنها با بودجه فجری ها جور است باید چگونه عمل نمایند که بعد از شروع مسابقات افسوس نخورند!
از طرفی زمان زیادی نیز برای تلف کردن وجود ندارد چون باید تکلیف سرپرست و کادرفنی هرچه زودتر مشخص گردد تا آنها نیز با انتخاب بازیکنان مدنظر هرچه سریع تر تمرینات را برای فصل آینده آغاز نمایند. به همین دلیل باید مدیران فجر در روزهای آینده به دو، سه اسم مشخص برای نفر اول کادر فنی برسند تا از بین آنها یکی را انتخاب کرده و ادامه مسیر را آغاز کنند.
اما یک نکته در انتخاب نفر نهایی بسیار اهمیت دارد و آن این مهم است که فرد نفر اول کادر فنی چه عملکردی در گذشته داشته است و آیا کارنامه اش موفق است یا با یک کارنامه معمولی می خواهد به فجر بیاید و در این تیم موفق شود؟! آیا او در تیم های قبلی و سوابق قبلی سرمربیگری توانسته انتظارات را برآورده سازد و همچون یک هندوانه سربسته نیست؟!
امیدواریم مدیران باشگاه فجر شهید سپاسی در انتخاب سرمربی و سرپرست موفق عمل نمایند تا حداقل از درون مستطیل سبز خیالشان راحت شود و با ذهن باز به دنبال وظایف لجستیکی و پشتیبانی خود در بیرون مستطیل سبز باشند.اتفاقی که فصل قبل رخ نداد و همه چیز را به هم پیچید و اینگونه شد که فرجام کار سقوط به لیگ یک گردید. 
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما