امروز، پنج شنبه، ۹ تیر ۱۴۰۱

لشکر آبی با ساپینتو به دنبال دومین قهرمانی متوالی

قرارداد سرمربی جدید تیم فوتبال استقلال در حاشیه مراسم معارفه او به‌صورت رسمی به امضا رسید.ریکاردو ساپینتو سرمربی پرتغالی که پس از توافق با باشگاه استقلال به ایران آمده بود، مراسم معارفه‌اش با حضور اصحاب رسانه و مصطفی آجورلو در هتل اسپیناس برگزار شد.
ساپینتو به‌صورت رسمی قرارداد خود را با باشگاه استقلال امضا کرد. در این مراسم تعدادی از پیشکسوتان استقلال از جمله پرویز مظلومی، بیژن طاهری، سیاوش اکبرپور، امین منوچهری و ... هم حضور داشتند.
* کارنامه سرمربی جدید استقلال
ریکاردو ساپینتو سرمربی جدید تیم فوتبال استقلال در دوران مربی‌گری‌اش با فراز و نشیب زیادی مواجه بوده است.
پس از کش و قوس‌های فراوان، ریکاردو ساپینتو با عقد قراردادی به عنوان سرمربی جدید آبی‌پوشان پایتخت معرفی شد تا این مربی در فصل آینده رقابت‌های لیگ برتر هدایت استقلالی‌ها را بر عهده داشته باشد.
ساپینتو که چند فصل پیش هم شایعه حضورش در فوتبال ایران به گوش خورده بود، این بار پیشنهاد باشگاه استقلال را پذیرفت تا تجربه‌ جدیدی در کارنامه‌ مربی‌گری‌اش ثبت کند.
این مربی پرتغالی در دوران مربی‌گری‌اش روزهای پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته و طی ۱۰ سال اخیر، ۱۳ بار تیم عوض کرده که این مسئله در نوع خود قابل توجه است.ساپینتو در طی دوران مربی‌گری‌اش، نتوانسته ثباتی در تیم‌هایش داشته باشد تا جایی که این مربی یک سال هم نتوانسته در یک تیم دوام 
بیاورد. 
بیشترین حضور این مربی پرتغالی در تیم استاندارد لیژ بلژیک بوده که ۳۶۴ روز در این تیم حضور داشت و یک قهرمانی جام حذفی در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۷ برای این تیم به ارمغان آورد و به نوعی می‌توان گفت بهترین عملکرد این مربی و تنها جام کسب شده توسط او، در استاندارد لیژ بلژیک رقم خورده است.
کمترین حضور این مربی پرتغالی در تیم الفاتح عربستان بوده که در ۸۴ روز، تنها در ۵ بازی روی نیمکت این تیم عربستانی حضور داشته است که یک برد، یک تساوی و ۳ باخت نتیجه حضور او در این تیم بوده است.
ساپیتنو کار خود را در مربی‌گری در تیم‌های پایه اسپورتینگ آغاز کرده و آخرین عملکرد او، فصل گذشته در موریرنسه پرتغال رقم خورده که این تیم در پایان فصل لیگ پرتغال با ۲۹ امتیاز در رده شانزدهم جدول این مسابقات قرار گرفت و به پلی‌آف سقوط کنندگان راه پیدا کرد.
عملکرد ریکاردو ساپینتو در تیم‌هایی که مربی‌گری کرده به شرح زیر است:
اسپورتینگ پرتغال (۲۳۳ روز)
۳۰ بازی: ۱۵ پیروزی، ۷ تساوی و ۸ باخت
رداستار بلگراد (۲۳۳ روز)
۱۱ بازی: ۸ پیروزی و ۳ باخت
او.اف.آی کرته یونان (۲۵۷ روز)
۳۴ بازی: ۱۵ پیروزی، ۷ تساوی و ۱۲ باخت
آترومیتوس آتن (۲۷۷ روز)
۳۲ بازی: ۱۰ پیروزی، ۱۱ تساوی و ۱۱ باخت
بلننزس پرتغال (۱۶۷ روز)
۲۸ بازی: ۸ پیروزی، ۸ تساوی و ۱۰ باخت
الفاتح عربستان (۸۴ روز)
۵ بازی: ۱ پیروزی، ۱ تساوی و ۳ باخت
استاندارد لیژ بلژیک (۳۶۴ روز)
۴۲ بازی:‌ ۲۰ پیروزی، ۱۳ تساوی و ۹ باخت
لگیا ورشو لهستان (۲۳۱ روز)
۲۸ بازی: ۱۶ پیروزی، ۶ تساوی و ۶ باخت
براگا پرتغال (۱۷۳ روز)
۳۰ بازی: ۱۸ پیروزی، ۵ تساوی و ۷ باخت
واسکودوگاما برزیل (۷۶ روز)
۱۵ بازی: ۳ پیروزی، ۶ تساوی و ۶ باخت
غازی‌ عینتاب ترکیه (۱۱۶ روز)
۱۷ بازی: ۵ پیروزی، ۵ تساوی و ۷ باخت
موریرنسه پرتغال (۱۷۵ روز)
۱۷ بازی: ۵ پیروزی، یک تساوی و ۱۱ باخت.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما