امروز، پنج شنبه، ۹ تیر ۱۴۰۱

یانکی‌ها در اندیشه اثبات شکست‌ناپذیری

تیم ملی والیبال ایران در دومین مسابقه خود در هفته دوم لیگ ملت‌ها در حالی به مصاف آمریکا می‌رود که شاگردان جان اسپرا هفته نخست را با 4 برد متوالی به پایان رساندند و به دنبال اثبات شکست ناپذیری خود هستند. هفته دوم لیگ ملت‌ها 2022 دو شهر صوفیه بلغارستان و کوئزون فیلیپین آغاز شد که تیم ملی والیبال ایران در گروه چهارم در شهر صوفیه به میدان می‌رود.
شاگردان بهروز عطایی در نخستین مسابقه خود در این هفته به مصاف بلغارستان میزبان رفتند و نتیجه دیدار را سه بر صفر به حریف خود واگذار کردند تا با دو برد (چین و استرالیا)، سه شکست (هلند، ژاپن و بلغارستان) و شش امتیاز در جایگاه یازدهم جدول قرار گیرند.
از سوی دیگر تیم ملی والیبال آمریکا که هفته نخست را با چهار برد متوالی و صدرنشینی جدول به پایان رساند.
دیدار تیم‌های والیبال ایران و آمریکا در هفته دوم لیگ ملت‌ها بیستمین جدال رسمی دو تیم در تاریخ محسوب می‌شود که آمریکایی‌ها در 19 مسابقه قبلی 13 بار فاتح میدان شدند.
تیم جوان شده ایران در این مسابقه در تلاش برای کسب هفتمین برد والیبال کشورمان برابر این تیم قدرتمند است که کار بسیار سختی خواهد بود. زیرا تیم ملی والیبال آمریکا 21 مدال رویدادهای مهم والیبال جهان از جمله سه مدال طلا و مقام قهرمانی بازی‌های المپیک (1984لس آنجلس، 1988 سئول و 2008 پکن) را در پرونده افتخارات خود دارد.
قهرمانی مردان جهان 1986 فرانسه، دو قهرمان جام جهانی در سال های 1985 و 2015 و دو مدال طلای لیگ جهانی در سال‌های 2008 و 2014 از دیگر افتخارات تیم ملی والیبال آمریکا است.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما