امروز، پنج شنبه، ۹ تیر ۱۴۰۱

رونمایی از طرح اولیه ابرقایق خیره‌کننده ۴۸۰ میلیون پوندی با الهام از سیاهچاله

شاید این آخرین مرز از طراحی قایق های تفریحی باشد. زایون (Zion) یک ابرقایق ۴۸۰ میلیون پوندی است که به گفته طراحان از یک سیاهچاله الهام گرفته شده؛ اسرارآمیزترین و در عین حال زیباترین پدیده کیهانی.
طراحان با استفاده از یک گنبد شیشه ای عظیم در وسط بدنه این قایق تفریحی به زیبایی یک سیاهچاله طراحی کرده‌اند که چشم اندازی ۱۸۰ درجه از دریا ارائه می‌دهد.
 سازنده این ابرقایق، به طول ۱۱۰ متر و عرض ۱۵.۸ متر، استودیوی هندی (Bhusan Power Design) است. به گفته طراحان، این قایق تفریحی مملو از ویژگی‌های نوآورانه است که زیبایی را با کارآمدی ترکیب می‌کند.
 علاوه بر گنبد زیبا، استخری بی‌کران با کف شیشه‌ای در عرشه اصلی وجود دارد که از طریق یک پل معلق به فضای غذاخوری در عرشه اصلی متصل می‌شود. جایی که از آن می‌توان وارد سوئیت مالک شد و دارای بالکن‌هایی با عملکرد برقی در طرفین 
است.
با رفتن به عرشه بالایی، سکوی هلیکوپتر این قایق را خواهید دید که برای مسافرانی طراحی شده که می‌خواهند مستقیما از هوا به دریا بروند. در کنار آن ایستگاه فرمان قرار دارد که ادعا می‌شود بالاترین دید و قدرت مانور را در هر شرایط آب و هوایی ارائه خواهد داد.
 آسانسور شیشه ای ستونی این قایق لوکس شما را به عرشه پایینی می‌برد، جایی که باشگاه ساحلی و فضای باز باغ در آن وجود دارد. به گفته طراحان، کلوپ ساحلی از طریق تراس‌های تاشو گسترش می‌یابد و می‌توان در آن حمام آفتاب گرفت.
 در جای دیگری از عرشه پایینی یک گاراژ بزرگ برای دریانوردان وجود دارد که می‌توانند شناورها، جت اسکی و سایر وسایل سرگرمی آبی خود را در آن انبار کنند.
 این قایق تفریحی به‌طور کلی ۲۰ مهمان را در سوئیت اصلی و ۱۰ اتاق لوکس و بیش از ۲۰ خدمه را در خود جای می‌دهد و می‌تواند با سرعت ۲۰.۷ مایل در ساعت و توسط یک پیشرانه هیبریدی-الکتریکی حرکت کند که موتورهای سوخت سوز را با موتورهای الکتریکی یا باتری ها پیوند می‌دهد.
طراحان کمپانی هندی می‌گویند ساخت Zion چهار یا پنج سال طول می‌کشد و در حال حاضر تنها یک کانسپت است.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما