امروز، پنج شنبه، ۹ تیر ۱۴۰۱

نمایشگاه «تولید ایرانی، دانش‌بنیان» در شیراز آغاز به کار کرد

سیده ناهید تقویان- تماشا
نخستین نمایشگاه «تولید ایرانی، دانش بنیان» با حضور شرکت‌های فعال در زمینه فعالیت‌های دانش‌بنیان، دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی آغاز به کار کرد. 
عصر سه‌شنبه ۳۱ خرداد و با حضور شماری از مسئولان، نخستین نمایشگاه تولید ایرانی، 
دانش بنیان و اشتغال آفرین، با حضور شرکت‌های دانش بنیان و شماری از دستگاه‌های اجرایی، در محل دائمی نمایشگاه‌های فارس در شیراز آغاز به کار کرد.
مدیر عامل شرکت بین المللی نمایشگاه‌های فارس در حاشیه افتتاح این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه در راستای نهادینه شدن نگرش علمی بر فرهنگ جامعه برپا شده، زیرا علم و دانش کلید حل تمام مشکلات و مسائل جامعه است.
فرهادی با بیان اینکه حدود ۷۰ درصد شرکت های دانش بنیان استان فارس در این نمایشگاه حضور دارند، افزود: بیش از ۲۰۰ شرکت دانش بنیان و تولیدی در این رویداد شرکت کرده اند و این فرصت بسیار مناسبی است  برای با تبادل دانش و تجربه تا آینده درخشانی برای اقتصاد استان فارس و کشور رقم بخورد.
فرهادی ادامه داد: کشورهای پیشرفته دنیا با شعار اقتصاد دانش محور در مسیر شکوفایی اقتصادی قرار دارند، موضوع بسیار مهمی که تاکنون در کشور ما  به آن اهمیت لازم داده نشده است.
او اضافه کرد: اقتصاد دانش محور، اقتصادی است که در آن خلق دانش و استفاده و بهره برداری از آن، در ایجاد ثروت، رشد و توسعه اقتصادی نقش غالب را ایفا می کند و این نمایشکاه تخصصی، ملی تولید ایرانی و دانش بنیان بهترین آوردگاه برای تحقق این مهم است.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس اضافه کرد: شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس  به عنوان بخشی از صنعت نمایشگاهی و پیشران اقتصاد و تولید کشور و با هدف تحقق شعار سال تولید،دانش بنیان، اشتغال آفرین فرصتی را فراهم کرده تا تا فعالان اقتصادی و صنعتی و تولیدکنندگان برتر با محوریت و حضور شرکت های دانش بنیان گرد هم آیند.
فرهادی با بیان اینکه نمایشگاه تولید ایرانی، دانش بنیان در مساحت ۱۰ هزار متری سالن های حافظ، سرو و بهار در حال برگزاری است، گفت: این نمایشگاه نخستین نمایشگاهی در کشور است که با موضوع دانش بنیان و تولید ایرانی و حضور صنایع مختلف با هدف تحقق شعار سال،حمایت از تولید دانش بنیان و الگوسازی در این زمینه به عنوان استان پیشرو برگزار می شود.
او افزود: علاقه مندان و متخصصان و کارشناسان برای بازدید از آخرین دستاوردهای شرکت های دانش بنیان و تولیدات ایرانی تا روز جمعه سوم تیر ماه فرصت دارند به محل دائمی نمایشگاهای بین المللی فارس مراجعه کنند.
فرهادی بیان کرد: در کنار برگزاری این نمایشگاه،سومین نمایشگاه تخصصی آموزش، فناوری های نوین آمورشی، خدمات و صنایع وابسته با حضور بیش از حدود ۵۰ شرکت کننده در سالن ملاصدرا مجموعه نمایشگاه های بین المللی فارس در حال برگزاری است. این نمایشگاه که عصر آخرین روز خرداد افتتاح شد، تا روز سوم تیر برپاست و بازدید از آن از ساعت ۱۷ الی ۲۲، امکان پذیر است.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما