امروز، پنج شنبه، ۹ تیر ۱۴۰۱

پیشرفت ۹۸درصدی فاز اول پروژه باغ ملی

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز گفت: فاز اول پروژه احیا و بهسازی باغ ملی با هزینه‌ای بالغ‌بر ۱۳ میلیارد تومان و پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصد روند پایانی اجرایی خود را طی می‌کند و به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.
محمد امین معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز در بازدید از برخی طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی شهرداری منطقه ۳ با اشاره به پروژه احداث خیابان ۲۴ متری حاج عزت‌ا... فهندژ سعدی بیان کرد: این پروژه به دلیل واقع‌شدن در بافت تاریخی این منطقه از پروژه‌های مهم محسوب می‌شود که پس از اجرا، اقدامی ارزشمند و ماندگار در ارتقای رفاه شهروندی، توسعه گردشگری و فرهنگی اجتماعی منطقه خواهد بود.
وی با تقدیر از اجرا و جابجایی تأسیسات زیرزمینی این پروژه ابراز امیدواری کرد: با ادامه این روند، این خیابان حدود یک کیلومتری ظرف دو ماه آینده به بهره برداری برسد.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با تأکید بر تسهیل تردد شهروندان از معابر شهری گفت: عملیات روکش آسفالت نقاط سطح شهر در همین راستا در حال انجام است.
امین به انجام تقریبی دو کیلومتر لوله‌گذاری هدایت آب‌های سطحی در این منطقه افزود: لوله‌گذاری کوچه ۵ بلوار تلاش شرقی و پارسیان شمالی در شهرک رکن‌آباد و لوله‌گذاری دروازه قرآن ازجمله این پروژه‌هاست.
وی با تصریح بر ایجاد بسترهای مناسب برای توسعه گردشگری و جذب گردشگر بیان کرد: در این راستا فاز اول پروژه احیا و بهسازی باغ ملی با هزینه‌ای بالغ‌بر ۱۳ میلیارد تومان و پیشرفت فیزیکی ۹۸درصد روند پایانی اجرایی خود را طی می‌کند و به‌زودی به بهره برداری می‌رسد.
کریم شکوهیان شهردار منطقه ۳ شهرداری شیراز نیز در این بازدید با تصریح بر تأمین رفاه و آسایش شهروندان بیان کرد: همه تلاشمان بر این است تا با اجرای پروژه‌های مختلف عمرانی، خدماتی در سطح منطقه، این مهم را محقق سازیم.
شهردار منطقه ۳ به پروژه احداث خیابان ۲۴ متری حاج عزت‌ا... فهندژ سعدی اشاره کرد و افزود: این پروژه با رویکرد ایجاد فضایی مناسب برای بهبود کیفیت زندگی شهروندان و توسعه و ارتقای بستر فرهنگی، گردشگری در حال اجرا است.
* هزینه تملک و اجرای پروژه عزت‌ا... فهندژسعدی افزون بر ۱۳۵ میلیارد تومان است
وی هزینه تملک و اجرای این پروژه را افزون بر ۱۳۵ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: در حال حاضر عملیات کانیوا، جدول‌گذاری و زیرسازی این پروژه در حال انجام است و تلاشمان بر این است تا این پروژه ظرف دو ماه آینده به بهره‌برداری برسد.
شهردار منطقه ۳ از صبر و تحمل مردم منطقه در اجرای پروژه‌های عمرانی قدردانی کرد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما