امروز، پنج شنبه، ۹ تیر ۱۴۰۱

اخبار شورای شهر شیراز

مهدی اسلامی-تماشا
 *طرح حمایت از دانش‌آموزان بی بضاعت شهر شیراز 
سیده مریم حسینی رئیس کمیسیون ساماندهی حاشیه‌نشینی و رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار شورا از تصویب طرح شناسایی و استعداد یابی دانش آموزان بی‌بضاعت شهر شیراز جهت حمایت از آنها خبر داد.
رئیس کمیسیون ساماندهی و حاشیه نشینی و رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار (سحر) با رئیس بر ضرورت برنامه ریزی و اجرای برنامه های 
حمایتی از همه نیازمندان جامعه گفت: حسب یند ۶ ماده ۵۵ قانون شهرداری حسب تصمیم و موافقت اعضای محترم کمیسیون مصوب شد تا ظرف مدت دو هفته شهرداری شیراز لایحه اجرایی طرح مذکور به شورا ارائه نماید تا بتوان در زمینه ارائه خدمات فرهنگی و تربیتی جمعیت بیشری از دانش آموزان بی بضاعت و کم برخوردار شهر شیراز تحت پوشش قرار دهیم.
وی از اجرای این طرح پس از مصوب شدن در صحن علنی همه مقاطع تحصیلی خبر داد.
* برگزاری پنل‌های تخصصی با موضوع سرمایه‌گذاری
دکتر محمد حسن اسدی رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری شورا گفت: در آخرین جلسه این کمیسیون برگزار گردید شهرداری شیراز با ارائه گزارش عملکرد خود از روند اجرای مصوبات کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری و مصوبات صحن پرداخت. 
وی افزود: در ادامه این جلسه موضوع پنجره واحد سرمایه‌گذاری در شهرداری شیراز و همچنین اجرای تفاهم نامه شهرداری با گروه مالی غدیر مورد بحث و تبادل نظر قرار 
گرفت.
از دیگر مصوبات این جلسه برگزاری پنل‌های تخصصی با موضوع سرمایه‌گذاری در هفته اول مردادماه 1401 و با حضور مسئولان استانی و کشوری بود.
* طرح کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک با موضوع ایجاد و راه‌اندازی سامانه ثبت ایده‌ها، شکایات و نظرسنجی عمومی
سید ابراهیم حسینی رئیس کمیسون برنامه، بودجه، امور حقوقی و املاک شورای اسلامی شهر ضمن اعلام این خبر افزود: این طرح در راستای ارتقای نظارت و افزایش شفافیت و نیز بهره‌گیری کامل از اندیشه و اطلاعات مردمی بخصوص نخبگان و متقابلا افزایش کیفیت ارائه خدمات به شهروندان تدوین و به صحن علنی شورا ارائه گردید.
وی افزود: در صورت تصویب نهایی این طرح، سامانه‌ای جهت درج و ثبت خدماتی از قبیل ثبت ایده و نظرات  پیشنهادی شهروندان، طرح و پیگیری معضلات سطح شهر، اعلام هر گونه نارضایتی از نحوه ارائه خدمات شهری و همچنین امکان اعمال نظرسنجی عمومی از عملکرد شورا و شهرداری ایجاد و با قابلیت دسترسی عموم به بهره برداری خواهد 
رسید.
* بارکد گذاری تابلوهای نام معابر و اماکن جهت نمایش اطلاعات شهدا و مفاخر شیراز 
دکتر نصیری رئیس کمیسیون هوشمندسازی، فناوری‌های نوین و اطلاعات شورا گفت: در جلسه کمیسیون فوق‌العاده‌ایی که با کمیسیون نامگذاری به صورت مشترک برگزار شد طرح بارکد گذاری تابلو‌های نام معابر و اماکن عمومی شهر جهت نمایش اطلاعات شهدا و مفاخر بزرگ و گرانقدر شیراز بررسی شد.
نصیری افزود: شهرداری موظف است با کمک از کدهای QR ( Quic Response) (شناسه پاسخ سریع) یا هر روش دیگر که بتوان اطلاعات را به روز رسانی کرد، نام هایی که روی تابلوهای سطح شهر است را به روز رسانی نماید و روش اجرای برنامه مذکور را تا یک ماه آینده به شورا اطلاع دهد.
رئیس کمیسیون هوشمندسازی، فناوری‌های نوین و اطلاعات شورا خاطر نشان کرد: پیرو مصوبه شورا کلیه مناطق شهرداری و معاونت حمل و نقل و ترافیک موظف اند با استفاده از روش بررسی میدانی، نامگذاری‌های معابر و اماکن عمومی که توسط کمیسیون نامگذاری شورا مصوب شده را جهت ثبت وضعیت دقیق نامگذاری معابر و اماکن عمومی و مغایرت‌های موجود در سامانه منام به روز رسانی کنند.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما