امروز، پنج شنبه، ۹ تیر ۱۴۰۱

ارائه خدمات حمایتی به دانش‌بنیان‌ها، اولویت اصلی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس گفت: امسال حمایت از  
شرکت های دانش بنیان و توسعه فعالیت های آنها در شهرک های صنعتی به عنوان محور اصلی برنامه های حمایتی این شرکت قرار گرفته است.
سید مصطفی هاشمی در نخستین در نخستین نمایشگاه تولید ایرانی دانش بنیان در محل نمایشگاه های بین المللی فارس  افزود: در راستای تحقق شعار سال  و با هدف گسترش اقتصاد دانش بنیان، برنامه هایی در 10محور از ابتدای امسال تدوین و در حال انجام است.
وی افزود: یکی از مهم ترین برنامه ها استقرار مجموعه های دانش بنیان در شهرک ها و نواحی صنعتی است که در این زمینه این مجموعه ها بدون مزایده زمین دریافت می کنند.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس با بیان اینکه بخشی از اراضی شهرک صنعتی بزرگ شیراز و سایر 
شهرک های صنعتی برای استقرار 
شرکت های دانش بنیان درنظر گرفته شده است، گفت: تاکنون 33شرکت دانش بنیان در شهرک های صنعتی استان مستقر شده اند و این روند امسال و با اعمال سیاست های حمایتی شتاب می گیرد.
هاشمی کمک به دانش بنیان شدن واحد صنعتی مستعد را از دیگر 
برنامه های امسال بیان کرد و گفت: در این زمینه 62واحد صنعتی در مرحله نخست شناسایی شده اند که با بهره گیری از توان علمی و تخصصی مشاوران مستقر در مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، برگزاری دوره های آموزشی و اختصاص یارانه حمایتی برای انجام خدمات 
مشاوره ای به واحدها برای دانش بنیان شدن، در تلاشیم این مهم با سرعت بالایی محقق شود.
وی در ادامه با اشاره به ظرفیت شهرک فناوری صنایع شیمیایی فارس در جوار شهرک صنعتی بزرگ شیراز، گفت: در این مجموعه  نیز های خوبی برای استقرار مجموعه های دانش بنیان و بخش های طرح و توسعه و آزمایشگاهی فراهم شده است که تاکنون 12قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان منعقد و 3 واحد نیز در مرحله ساخت و ساز قرار دارند.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس در ادامه یکی از ظرفیت های شرکت شهرک های صنعتی در توسعه فناوری دانش بنیان  را  قابلیت های موجود در فن بازار منطقه ای استان بیان کرد و گفت: در فن بازار ضمن احصای نیازهای فناورانه واحدها بستر مناسبی برای اتصال شرکت های دانش بنیان به واحد های نیازمند فناوری فراهم می شود تا سبب تقویت ارتباط شرکت های دانش بنیان با صنایع شوند که در این زمینه سال گذشته 40میلیارد ریال قرارداد تبادل فناوری منعقد شده است.
وی در ادامه با اشاره به برپایی غرفه شرکت شهرک های صنعتی در این نمایشگاه گفت: در این غرفه ظرفیت های 
موجود در شهرک ها و نواحی صنعتی استان در بخش زیرساختی و کمک های حمایتی ویژه دانش بنیان ها تشریح و فن بازار منطقه ای فارس و نیز تعدادی از مجموعه های دانش بنیان نیز به ارائه توانمندی ها پرداخته اند.
هاشمی از برپایی سه نشست تخصصی در غرفه شرکت شهرک های صنعتی فارس در این نمایشگاه در بخش های  ارائه نیازهای فناوری در حوزه های نفت، گاز پتروشیمی، صنایع معدنی و پزشکی خبر داد و گفت: در این جلسات مدیرانی از وزارت نفت، هلدینگ معدنی صدر تامین و علوم پزشکی در خصوص نیازهای فناورانه خود مطالبی ارائه می دهند و سپس شرکت های دانش بنیان که قادر به تامین این نیازها هستند آمادگی خود را اعلام می کنند.
نخستین نمایشگاه تولید ایرانی دانش بنیان  که در محل نمایشگاه های بین المللی فارس برپا شده، تا روز سوم خرداد برپاست و بازدید از آن از ساعت ۱۷ الی ۲۲، امکان پذیر است.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما