امروز، پنج شنبه، ۹ تیر ۱۴۰۱

برخی از مشکلات ریشه‌دار و عمیق با همکاری دیگر دستگاه‌ها حل می‌گردد

 حسین حسن پور - تماشا 
چهارمین قرارگاه جهادی میز خدمت محله محور شهید دادا... شیبانی فرمانداری و شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه 5 شهرداری شیراز با هدف بازدید از مشکلات منطقه پنج با حضور رئیس و برخی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز و همچنین شهردار و برخی از مسئولین مدیریت شهری و دیگر مسئولین دستگاه های اجرایی برگزار گردید.  
شهردار منطقه پنج شیراز در حاشیه این میز خدمت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مطالبات مردمی که برای سالیان طولانی بر زمین مانده بود را پیگیری می کنیم، اظهار کرد: برخی از مشکلات در منطقه ریشه دار و عمیق هستند که با همکاری سایر دستگاه ها حل می گردد.
رضا مسعودی با اشاره به معضلات حاشیه رودخانه چنار راهدار گفت: یکی از بزرگ ترین مشکلات ما دراین منطقه به رودخانه چنارراهدار باز می گردد که از دیرباز مورد سوءاستفاده عده ای از سودجویان قرار گرفته است.
وی بخشی از آلودگی های چنارراهدار را مربوط به سرریز شدن فاضلاب های چهار کارخانه نشاسته سازی به رودخانه عنوان کرد و افزود: الودگی های رودخانه چنارراهدار به چالش های عدیده ای در حوزه های محیط زیستی، بهداشت و سلامت، بحران های اجتماعی و مواردی از این دست انجامیده است.
او با اشاره به این موضوع که اهالی مظلوم منطقه 5 که در مجاورت رودخانه چنارراهدار ساکن هستند با مشکلات فراوانی دست و پنچه نرم می کنند اظهار داشت: شهرداری منطقه 5 با توسل به راهکارهای قانونی در تلاش است تا گارخانه های نشاسته سازی را مجاب کند که پساب های خود را به رودخانه وارد نکنند و با احداث تصفیه خانه های لوکال این بحران را مدیریت نمایند.
وی با اشاره به همکاری مجموعه مدیریت شهری با مجتمع های صنعتی که در این محور قرار 
گرفته اند، افزود: تکلیف شهرداری شده بود که مسیری برای گاز برای کارخانه ها در نظر گرفته شود که این مسئله انجام شد و کارخانه ها بخشی از تجهیزات لازم را برای احداث تصفیه خانه را تهیه کرده و ظرف سه ماه اینده باید به بهره برداری 
برسد.
وی یکی دیگر از مشکلات منطقه را روشنایی معابر اعلام کرد و افزود: بسیاری از خیابان ها و محلات از روشنایی کافی برخوردار نیستند  و این امر تردد شبانه را برای شهروندان با مشکلات زیادی در 
حوزه های ایمنی و امنیت روبرو می سازد.
او خواستار رسیدگی اداره برق به این چالش پیش روی مردم شد و اظهار داشت: با تأمین روشنایی معابر شاهد افزایش ایمنی و امنیت در محلات خواهیم بود و از بسیاری از حوادث پیشگیری خواهد شد.
یکی دیگر از مشکلات در سطح شهرداری منطقه 5 شیراز به وجود ضایعات فروشی هایی باز می گردد
 که در دل بافت مسکونی به فعالیت پرداخته و مشکلاتی را برای شهروندان پدید می آورند. به همین دلیل باید زمینه انتقال این صنف به سایت هایی 
که در خارج از شهر برای فعالیت انها در نظر گرفته شده را پدید اورد.
او خواستار هم افزایی دستگاه قضایی و نیروی انظامی برای ساماندهی فعالیت های ضایعاتی ها شد و اظهار داشت: فعایلت در عرصه جمع آوری و فروش ضایعات شغل پردرآمدی است که این امر عده ای را وسوسه می کند تا به فراموشی سپردن بهداشت عمومی، به این امر مباردت ورزند.
وی با بیان این که حضور اتباع بیگانه در سطح شهرداری منطقه 5 شیراز زیاد است و این امر به چالش های عدیده ای خواهد انجامید، اظهار داشت: بسیاری از اتباع بیگانه در این منطقه به جمع اوری زباله ها پرداخته و پس از جداسازی مواد قابل بازیافت، باقیمانده پسماند را در کنار خیابان رها کرده که این امر منجر به مشکلات فراوانی برای شهروندان و شهرداری خواهد شد.
وی یکی دیگر از مشکلات شهردای منطقه 5 شیراز ساخت و سازهای غیرمجاز عنوان کرد و افزود: از امور اراضی تقاضا داریم تا با توسل به قانون به یاری شهرداری آمده و نقش مثبتی در ساماندهی این معظل فزاینده ایفا کند و معضل فزاینده ای که در حال گسترش است را مدیریت کنیم.
او در پایان به یکی از پروژه های مهم منطقه که نقش فزاینده ای در گسترش نشاط در جامعه خواهد داشت اشاره کرد و افزود: پیست موتورسواری به همراه شمار دیگری از پروژه های شهری در حوزه های عمرانی، گسترش فضای سبز و دیگر مواردی که مورد درخواست شهروندان بوده در سال جاری به بهره برداری خواهند رسید. 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما