امروز، پنج شنبه، ۵ خرداد ۱۴۰۱

پیاده‌روی خانوادگی یگان‌های نظامی ارتش در گرامیداشت هفته سلامت

فریدون رئیسی- سرویس ورزشی  
توجه به ورزش خانواده ها یکی از اولویت‌های نیروهای نظامی ارتش در استان فارس می باشد. در این راستا با حضور امیرسرتیپ ابوالقاسم رضایی فرمانده ارشد نظامی ارتش در استان فارس، کهگیلویه و بویراحمد و مرکز علوم و فنون نزاجا همواره توجه خاص و ویژه‌ای به ورزش 
خانواده ها صورت گرفته به طوری که زیرساخت‌های لازم برای استفاده خانواده‌ها  از امکانات ورزشی یگان های ارتش در فارس انجام شده است. 
در این راستا به منظور گرامیداشت هفته سلامت با همکاری تربیت بدنی شهرداری شیراز پیاده روی خانوادگی کارکنان یگان های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان فارس در پارک کوهستانی دراک برگزار شد. سرتیپ ابوالقاسم رضایی فرمانده ارشد نظامی ارتش در استان فارس، کهگیلویه و بویراحمد و مرکز علوم و فنون نزاجا در گفتگو با خبرنگار ما گفت: هرچند که ویروس کرونا طی دو سال گذشته محدودیت های زیادی را برای اشاعه ورزش در بین خانواده‌ها ایجاد کرده بود اما از آنجا که ورزش می تواند عاملی بازدارنده در جلوگیری از خیلی از بیماری ها باشد سعی بر آن داشتیم تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خانواده های کارکنان ارتش در استان از ورزش دور نباشد در این راستا مکان های 
ورزشی یگان‌های ارتش در استان زمان های مشخصی را به ورزش خانواده‌ها اختصاص داده شد و در این راستا خوشبختانه استقبال بسیار خوبی صورت گرفته بود.  وی  گفت: یکی از اهداف فرمانده ارشد نظامی ارتش در استان فارس نهادینه کردن ورزش در بین خانواده ها می باشد چرا که فرزندان کارکنان نیروهای نظامی ارتش در استان از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خوبی برخوردار می باشند و برخی از این فرزندان امروز در تیم های مختلف لیگی استان و باشگاهی حضور فعالی دارند. رضایی گفت: با توجه به اینکه پیاده روی های 
خانوادگی طی دو سال گذشته محدودیت های  زیادی داشت خوشبختانه با کم شدن اثرات کرونا و برگزاری برنامه های ورزشی در فضاهای باز به صورت عمومی به منظور گرامیداشت هفته سلامت با همکاری تربیت بدنی شهرداری پیاده روی خانوادگی کارکنان ارتش در استان برگزار شد که خوشبختانه در این راستا استقبال خوبی صورت گرفت و باعث شادی و نشاط در بین خانواده ها گردید. 
وی گفت: ما هر چقدر بتوانیم ورزش را به سمت خانواده ها گرایش دهیم می توانیم جلوی خیلی از ناهنجاری ها و مشکلات را گرفته و سلامتی، نشاط  و شادابی را در بین خانواده‌ها ایجاد نماییم.
 وی افزود: خوشبختانه نگاه ویژه فرماندهان یگان های ارتش در استان به ورزش خانوادگی باعث شده تا در همه  یگان های ارتش در استان مکان های ورزشی خود را  در اختیار خانواده‌ها قرار دهند  و با کمترین هزینه و در خیلی از موارد بدون هزینه این عزیزان می توانند به ورزش گرایش پیدا کنند.
وی افزود: از آنجا که همواره ارتش در کنار مردم بوده و در خیلی از مکان های ورزشی ارتش خدمات به عموم ورزشکاران و خانواده‌های آنها آزاد بوده و مردم نیز می‌توانند از امکانات و ظرفیت‌های ارتش استفاده نمایند. 
فرمانده ارشد نظامی ارتش در استان فارس گفت: یکی از برنامه هایی که مد نظر داریم که در آینده اجرا کنیم برگزاری مسابقات ورزشی در رشته‌های گوناگون جهت خانواده های کارکنان ارتش در استان می  باشد و با توجه به اینکه در برخی از رشته‌ها مسابقات بین یگان های ارتش در کل کشور برگزار می‌شود لذا انگیزه ما برای این مسابقات دو چندان می‌شود و قطعا 
تیم های منتخب استان در مسابقات قهرمانی کشور یگان‌های ارتش حضور پیدا خواهند کرد. رضایی افزود: امیدواریم که در استان فارس توجه به ورزش خانواده‌ها در بین همه سازمان‌ها و ادارات نهادینه شود و قطعا اگر ما بتوانیم ورزش را به سمت خانواده ها گرایش دهیم جلوی خیلی از مشکلات در جامعه گرفته خواهد شد و می توانیم جامعه سالم، بانشاط و پویایی داشته باشیم.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما