امروز، پنج شنبه، ۵ خرداد ۱۴۰۱

در دیدار معاون وزیر صمت با استاندار فارس مطرح شد؛ فعال‌سازی صنایع راکد و نیمه فعال مستقر در شرکت شه

 مساعدت سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در احداث شهرک دارویی فارس
در دیدار معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با استاندار فارس بر فعال سازی صنایع راکد و نیمه فعال مستقر در شرکت شهرک های صنعتی و مساعدت سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در احداث شهرک دارویی استان فارس تأکید شد.
دکتر علی رسولیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با دکتر محمد هادی ایمانیه استاندار فارس دیدار 
کرد. 
دکتر ایمانیه در این دیدار بر مساعدت شرکت شهرک های صنعتی کشور برای توسعه 
شهرک های استان فارس تأکید کرد و افزود: واگذاری زمین بدون سازه در شهرک های صنعتی فارس ممنوع اعلام شد تا تعیین تکلیف راه اندازی کارخانه ها انجام شود و خرید و فروش بعد از پروانه بهره برداری صورت می‌گیرد.
استاندار فارس با اشاره به اینکه ایجاد شهرک دارویی می تواند دستاورد بزرگی برای استان فارس و کشور باشد، خاطرنشان کرد: یکی از ضعف های استان فارس و کشور صنایع تولید دارو است که امیدواریم با احداث شهرک دارویی گام مهمی در راستای رفع این کمبود برداشته شود.
در ادامه، دکتر رسولیان نیز برای کمک در ایجاد شهرک دارویی در استان فارس اعلام آمادگی کرد.
استاندار فارس فعال شدن ظرفیت های خالی و نیمه فعال شهرک های صنعتی را یکی از راهکارهای مهم در امر جهش اشتغال دانست و گفت: در این راستا اقدامات مهمی در حال انجام است.
تقسیط بلند مدت جرایم برخی از شرکت های شهرک صنعتی استان فارسی موضوع دیگری بود که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.
مشکلات، توسعه و مسائل شهرک های صنعتی، تسهیل در تأمین برق صنایع و کارخانجات مستقر در شهرک های صنعتی از دیگر مباحث مورد گفتگو در این جلسه بود.
کمک در رفع مشکلات زیرساختی شهرک های صنعتی از طریق تأمین آب شهرک ها با استفاده از پساب  و تأمین برق از طریق نیروگاه های خورشیدی دو موضوع مورد توافق دیگر در این دیدار بود.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما