امروز، پنج شنبه، ۵ خرداد ۱۴۰۱

در بحث واگذاری زمین اولویت‌هایی برای شرکت‌های دانش‌بنیان قائل شده‌ایم

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در سفر به فارس، ضمن حضور در آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی حلوای ارده در زرقان، از منطقه ویژه اقتصادی کازرون بازدید و باحضور در پردیس شرکت های 
دانش بنیان فارس از 5محصول دانش بنیان رونمایی کرد.
همچنین تفاهم نامه همکاری بین شرکت شهرک های صنعتی فارس و پردیس دانش بنیان فارس نیز با حضور دکتر علی رسولیان معاون وزیر صمن منعقد شد.
* مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران: شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های صنایع پیشرفته از شرکت در مزایده معاف هستند 
مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در مراسم رونمایی از 5 طرح دانش بنیان  از در نظرگرفتن بسته ویژه برای حمایت از شرکت های دانش بنیان در سطح شهرک های صنعتی کشور خبر داد و گفت: در بحث واگذاری زمین اولویت‌هایی برای شرکت‌های دانش‌بنیان قائل شده‌ایم.
علی رسولیان گفت: شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های صنایع پیشرفته از شرکت در مزایده معاف هستند و ما زمین‌هایی را به تمامی شرکت‌هایی که متقاضی زمین باشند برابر نیاز آنها واگذار خواهیم‌کرد.
معاون وزیر صمت اظهار کرد: به دلیل برخورداری استان فارس از سطح علمی بالا و وجود صنایع بزرگ مانند صنایع پتروشیمی و صنایع معدنی در این استان، ظرفیت خوبی برای فعالیت نخبگان و راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان در این استان پهناور وجود دارد.
رسولیان افزود: امیدوارم بتوانیم ارتباط مؤثری بین واحدهای دانش‌بنیان کوچک و متوسط و شرکت‌های بزرگ ایجاد کنیم و نیازهای آنها را که عمدتا نیازهای صنعتی و وارداتی بوده است را در داخل کشور تأمین کنیم.
مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص افزایش کمی و کیفی محصولات گفت: خوشبختانه تاکنون شاهد اتفاقات بسیار خوبی برای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان بوده‌ایم و امیدواریم این روند ادامه پیدا کند.
این مقام مسئول با بیان اینکه در استان فارس از شهرک فناوری برخوردار هستیم، گفت: در شهرک‌های صنعتی شرایط فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان را فراهم خواهیم کرد و در نظر داریم یک شهرک دانش‌بنیان را در استان فارس ایجاد کنیم.
وی با بیان اینکه در بحث واگذاری زمین اولویت‌هایی برای شرکت‌های دانش‌بنیان قائل شده‌ایم، گفت: شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌هایی که صنایع پیشرفته هستند از شرکت در مزایده معاف هستند و ما زمین‌هایی را به تمامی شرکت‌های دانش‌بنیان که متقاضی زمین باشند برابر نیاز آنها واگذار خواهیم کرد.
رسولیان اضافه کرد: این زمین‌ها با شرایط بسیار ویژه و با اقساط طولانی مدت تا حتی ۴۸ ماه به شرکت‌ها واگذار می‌شوند و سطح دریافت مبلغ نقدی را برای یک سری از شرکت‌های دانش‌بنیان که اولویت‌های اول کشور باشد تا حدود یک درصد آورده‌ایم؛ یعنی این زمین‌ها تقریبا به صورت رایگان در اختیار شرکت‌ها قرار می‌گیرند.
وی گفت: برای شرکت‌هایی که محصولات آنها به بهره‌برداری برسد و فعالیت آنها منجر به تولید شود نیز مشوق‌های بسیار خوبی برای بعد از بهره‌برداری در نظر گرفته‌ایم.معاون وزیر صنعت با اشاره به انعقاد تفاهم نامه برای راه‌اندازی نخستین شهرک صنعتی دانش‌بنیان در استان فارس گفت : حمایت‌های لازم در این زمینه صورت می‌گیرد و با توجه اختیارات را به استان ها 
تفویض کرده‌ایم امیدواریم اتفاقات خوبی رخ دهد.
*مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس: زون‌های تخصصی در شهرک‌های صنعتی استان برای شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته شد 
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس نیز در مراسم تفاهم نامه با پردیس شرکت های دانش بنیان فارس و رونمایی از 5محصول دانش بنیان  با بیان اینکه زون های تخصصی در شهرک های صنعتی استان برای شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شد، گفت: حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در اولویت بیژه این شرکت قرار دارد.
سید مصطفی هاشمی افزود: مراحل مکان یابی شهرک صنعتی تخصصی شرکت های دانش بنیان در دستور کار این شرکت قرار دارد و با توجه به تأکید استاندار فارس در این زمینه،امیدواریم با همکاری و تعامل  دستگاه های اجرایی در سطح استان بتوانیم نسبت به  راه اندازی این شهرک صنعتی اقدام کنیم.
هاشمی همچنین با اشاره به تفاهم نامه با پردیس شرکت های دانش بنیان استان فارس گفت: در این تفاهم نامه ظرفیت های مناسبی برای تعامل و همکاری  طرفین به منظور تولید تجاری و صنعتی محصولات دانش بنیان در شهرک های صنعتی استان فراهم شده است. مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس اضافه کرد: در زمینه تجاری سازی محصولات دانش بنیان و نیز کمک به دانش بنیان شدن  واحدهای صنعتی مستعد در شهرک ها و نواحی صنعتی فارس نیز با استفاده از ظرفیت های موجود در پردیس 
شرکت های دانش بنیان استان اقدام خواهیم کرد.
وی افزود: از دیگر موارد همکاری این شرکت با مجموعه پردیس شرکت های دانش بنیان را ارتقای همکاری بین شرکت های دانش بنیان و واحدهای صنعتی به منظور تأمین نیازهای صنعت اعلام کرد.
* معاون وزیر صمت: منطقه ویژه اقتصادی کازرون بستر مناسبی برای  اشتغال و تولید صادرات‌محور فراهم می‌کند 
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران  در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی کازرون نیز گفت: این منطقه ویژه اقتصادی بستر مناسبی برای  اشتغال و تولید صادرات محور فراهم می کند
 رسولیان افزود:شهرستان کازرون با توجه به دسترسی به بنادر و کلان شهرهای کشور منطقه مستعدی برای توسعه اقتصادی کشور محسوب  می‌شود.
وی بر توسعه و تکمیل زیرساخت های منطقه ویژه اقتصادی کازرون تأکید کرد و گفت: منطقه ویژه اقتصادی کازرون بستر مناسبی برای  اشتغال و تولید صادرات محور فراهم می کند .
رسولیان گفت: هم اینک زیرساخت های اولیه برای جذب سرمایه گذار فراهم شده است و انتظار می‌رود سرمایه‌گذاران استقبال مناسبی برای سرمایه گذاری در این منطقه به ویژه انجام دهند. 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما