امروز، پنج شنبه، ۵ خرداد ۱۴۰۱

در کشورهای پیشرفته‌تر، پول به تناسب کاری که مدیر و کارمند انجام می‌دهد پرداخت می‌شود

معاونین و مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به شیراز با نماینده ولی فقیه در این استان و امام جمعه شیراز در خصوص چالش‌های پیش روی بخش اقتصادی، معیشت و رفاه اجتماعی کشور و استان به بحث و گفت و گو نشستند.
نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز  در دیدار با معاونین و مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تقدیر از عملکرد مدیران این وزارتخانه گفت: مدیرکل جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس جوان است و باید برای موفقیت در این حوزه از او حمایت شود، جوان انرژی دارد اما حمایت نیز لازم دارد.
آیت ا... دژکام عنوان کرد: نکته مهم دیگر در حوزه کسب و کار و مدیریت کشور مسئله تولید و اشتغال است‌ که مقام معظم رهبری هر سال بر آن تأکید دارند.
وی در ادامه یکی از مهم ترین موارد زیربنایی که اشتغال زایی می کند را مسئله راه و راه آهن دانست و گفت: پروژه‌های مهم عمرانی در این حوزه در فارس زیاد است که اگر در این خصوص فعالیت جهادی برای تکمیل این طرح‌ها صورت گیرد اشتغال زایی خوبی برای استان در پی دارد.
* آیت ا... دژکام: اگر کار انجام شود مردم متوجه می‌شوند و تغییرات را احساس می‌کنند
نماینده ولی فقیه در فارس بیان کرد: اگر کار انجام شود مردم متوجه می‌شوند و تغییرات را احساس می کنند زیرا سرمایه گذاری و کار اصولی ایجاد اشتغال می‌کند و از نظر اقتصادی نیز اقتدار و امنیت را افزایش می دهد.
وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به لزوم توجه و جذب مدیران توانمند در سطح کشور و استان فارس گفت: در کشوری مانند ژاپن اگر مدیری تولید ثروت کند از هزینه کردن برای او دریغ نمی کنند و در این کشور 
حق الزحمه مدیریت به نسبت سود شرکت تعیین 
می شود که این مسئله مدیران توانمند را به کار و تلاش بیشتر ترغیب می‌کند.
آیت ا... دژکام در ادامه عنوان کرد: از نگاه اسلامی اگر دنبال عدالت هستیم باید به این نکته دقت شود و مدیر که ثروت را افزایش می دهد با پاداش و دستمزد مناسب جذب شود زیرا اگر کنار رود آن واحد تولیدی یا سازمان متضرر خواهد شد.
وی تأکید کرد: مدیر اگر سالم و پاکدست است و تولید ثروت می کند به گونه ای از او حمایت و تشویق شود تا بیشتر کارکند و از طرفی این حمایت ها به سلامت کار مدیر نیز منجر خواهد شد.
امام جمعه شیراز در خاتمه سخنانش گفت: در کشورهای پیشرفته تر، پول به تناسب کاری که انجام می‌دهند پرداخت می شود و در کشور ما نیز باید این مسئله را به عنوان پایه عدالت در نظر بگیریم.
* معاون روابط کار وزارت تعاون: ارتقای سطح رفاه مردم در دستور کار این وزارتخانه است
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این دیدار با بیان اینکه ۶۵ میلیون نفر از جامعه جزو خدمات گیران این وزارتخانه هستند، گفت: 
جابجایی های صورت گرفته در این وزارتخانه که همواره برپایه عدالت،تخصص، کارآمدی، پادستی و سلامت بوده گاها سرو صدایی نیز به پا می کند که این مسئله به دلیل این است که منافع شخصی بعضی به خطر افتاده و به همین دلیل در سدد ضربه زدن به دولت هستند اما این گونه حاشیه‌ها نمی تواند مانع ادامه تلاش دولت انقلابی شود.
 علی حسین رعیتی فرد افزود: چهار پروژه اصلی شامل آتیه مردم و ساماندهی صندوق های بازنشستگی، اشتغالزایی و اجرای زیست بوم اشتغال، ساماندهی مدیریت شرکت‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که ۳۲ درصد اقتصاد کشور را شامل می شود و ارتقای سطح رفاه مردم در دستور کار این وزارتخانه است.
وی ادامه داد: براساس تغییراتی که تاکنون در 
شرکت های زیرمجموعه این وزارتخانه رخ داده در همین مدت زمان اندک بسیاری از این واحدها که زیان ده بودند به سوددهی رسیده‌اند.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر لزوم ساماندهی وضعیت معیشت دهک‌های پائین جامعه، گفت: این هدف در بدنه کنونی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نهادینه شده که در این دوره باید مشکلات معیشت قشر محروم جامعه از جمله خوراک و مسکن حل شود.
وی در بخش پایانی سخنان خود به موضوع افزایش حقوق کارگران در سال ۱۴۰۱ اشاره کرد و این مسئله را موجب انگیزه‌آفرینی برای جامعه کار و تلاش دانست.
* معاون امور مجلس، حقوقی وزارت تعاون: تسهیل فرآیند صدور مجوزات کسب و کار، گامی در مسیر توسعه است
معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه گفت: طی حدود ۴ سال آینده چالش جدی در خصوص عدم تناسب درآمد و هزینه در سیستم تأمین اجتماعی کشور را شاهد خواهیم بود. دکترضرغام صادقی، آموزش اصولی را یکی از مهم ترین زمینه‌های اشتغالزایی در سطح کشور دانست و بیان کرد: تسهیل در صدور مجوزات کسب و کار اقدام مهمی است که در دولت سیزدهم انجام و زمینه توسعه و پیشرفت این بخش را فراهم کرد.
وی با بیان اینکه طی چند ماه گذشته جهت گیری و هدف گذاری های اصولی در وزارت تعاون، کار و فاه اجتماعی صورت گرفته، گفت: مشکل تعطیلی واحدهای تولیدی کشور و فارس از مهم ترین چالش های به ارث رسیده به دولت کنونی است که با تمرکز بر ۴ بخش شامل تأمین سرمایه درگردش توسط بانک‌ها، رفع مشکلات مالیاتی و تأمین اجتماعی و حل اختلافات و دعاوی موجود در مسیر احیاء واحدهای تولیدی راکد می توان بسیاری از این کارخانه ها را به چرخه تولید بازگرداند و اشتغالزایی مناسبی نیز ایجاد کرد.
* مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس: از ظرفیت فارسی بودن مسئولان ملی برای توسعه فارس استفاده شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس نیز در این جلسه گفت: در این وزارتخانه که از سوی وزیر به عنوان وزارت مردم نام گرفته در چند ماه گذشته اتفاقات خوبی رخ داده که پیش بینی می شود در آینده به کاهش مشکلات مردم و افزایش سطح رفاه اجتماعی منجر شود. وحید خداپرست افزود: ۳ معاونت در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از دیار فارس و شخصیت‌های شاخص ملی هستند که باید از این ظرفیت برای توسعه استان بهره کافی برده شود.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما