امروز، پنج شنبه، ۵ خرداد ۱۴۰۱

برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای امدادگر همزمان با پنجمین روز از هفته هلال احمر

مراسم بزرگداشت شهدای امدادگر صبح روز پنجشنبه 22 اردیبهشت ماه، در پنجمین روز از هفته هلال احمر و همزمان با سراسر کشور در جمعیت هلال احمر فارس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛ مدیر عامل این جمعیت با اشاره به برگزاری مراسم شهدای امدادگر در شیراز، اظهار کرد: استان فارس 34 شهید امدادگر تقدیم اسلام کرده است؛ مردان و زنانی که برای کسب این آرامش امروز ما از گرانبهاترین و بالاترین سرمایه خویش گذشتند و با تحمل سختی‌ها و دشواری‌ها در برابر تجاوز و زیاده خواهی‌های دشمنان ایستادند و جانانه دفاع کردند.
حسین درویشی در جمع خانواده شهدای امدادگر، فرزندان شهید و جانبازان شاغل در جمعیت هلال احمر استان فارس؛ بیان کرد: بی‌تردید خدای متعال هم ثواب شهادت و هم ثواب صبر و تحمل سختی در زندگی را برای جانبازان اعطا خواهد نمود.
درویشی ادامه داد: صیانت از آرمان شهیدان، رسالتی است که باید با قوت و جدیت پیگیری کرده و تلاش کنیم ارزش‌های شهیدان را به پدیده‌ای برای رشد و تعالی کشور تبدیل نماییم.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان فارس نیز در این نشست ضمن تبریک یکصدمین سالگرد تأسیس هلال احمر در کشور با شعار یک قرن خدمت بی منت، اوج خدمات جمعیت هلال احمر را در دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: امدادگران برای نجات جان رزمندگان اسلام و حفظ جان زخمی های دفاع مقدس، جان فشانی های ماندگاری نمودند.
حجت الاسلام و المسلمین علیرضا بهادری افزود: این نهاد خدمت رسان هم اکنون نیز در حوادث به کمک مردم میشتابد و جمعیت هلال احمر ایران به واسطه بنیانی استوار در آموزه های دینی، در دنیا جزو قوی ترین جمعیت ها به شمار می رود.
وی در پایان گفت: نام مبارک شهدای امدادگر جمعیت هلال احمر فارس بر سر تمامی پایگاه های امداد و نجات در سطح استان نصب شده و ثواب نجات جان هایی که توسط امدادگران این پایگاه ها انجام میشود برای شهدای امدادگر فارس ثبت خواهد شد.
در پایان این مراسم لوح تقدیر و هدایایی به رسم یادبود به خانواده شهدای امدادگر، فرزندان شهید و جانبازان شاغل در جمعیت هلال احمر فارس تقدیم شد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما