امروز، پنج شنبه، ۵ خرداد ۱۴۰۱

عزم راسخ برای گسترش فضای سبز در سطح این منطقه وجود دارد

حسین حسن پور- تماشا
شهرداری منطقه چهار شیراز توسعه فضای سبز نقش ارزنده ای در گسترش نشاط و کاهش الایندگی هوا دارد و مدیریت شهری می کوشد با توسل به راهکارهای مختلف کیفیت زندگی شهروندان را بهبود بخشد.
مهندس حسام الدین اسدزاده با بیان اینکه وسعت جغرافیایی و سرانه جمعیتی در این منطقه رشد قابل 
ملاحظه ای دارد، خاطرنشان کرد: جمعیتی بالغ بر 280 هزار نفر در منطقه چهار سکونت دارند و ارائه زیرساخت های 
شهری برای پاسخگویی به نیازهای شهروندان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی در ادامه دامنه فضای سبز در محدوده شهرداری منطقه 4 را مطلوب توصیف کرد و افزود: حفظ و نگهداری از فضای سبز نیاز به نظارت پیوسته و رسیدگی شبانه روزی دارد.
این مقام مسئول در ادامه با ارایه آمار و ارقامی پیرامون وضعیت فضای سبز در منطقه 4 شهرداری شیراز گفت: در این منطقه بیش از 96 هزارمترمربع چمن، 10 هزار اصله درخت و درختچه، 29 هزار متر مربع انواع گیاهان پوششی، 28 هزار متر پرچین، 16 هزار متر مربع گل رز و 38 هزار متر مربع گل فصلی وجود دارد و بیش از 65 هزار متر مربع نیز تحت عملیات جنگل کاری قرار گرفته است.
شهردار منطقه 4 با اشاره به این موضوع که مساحت کل فضای سبز منطقه  ۱۲۷ هکتار است، اظهار داشت: پروژه باغ ایرانی به وسعت 7 هکتار در مراحل پایانی است و با اتمام کارهای عمرانی به کاشت انواع گیاهان منطبق با اقلیم جغرافیایی منطقه همت می گماریم.
 مهندس اسدزاده با بیان این که عزم راسخ برای گسترش فضای سبز در سطح منطقه 4 وجود دارد اظهار داشت: پیگیری تملک باغ سه گوش و قسمتی از باغ دهقان واقع در بولوار مهندسین در دستور کار قراردارد که با الحاق آن حدود 30 هکتار به مساحت فضای سبز منطقه اضافه می شود.
وی افزود: در راستای بهبود منظر شهری طرح های بهسازی و بازسازی در بولوارهای پاسارگاد، زاگرس، نهضت، صلح و رفوژ ورودی شهر و میدانهای پاسارگاد و شهید اعتمادی و باغ حوض اجرا 
می شود.
اسدزاده در پایان ضمن تشکر از دید مثبت شهردار شیراز و سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری اعلام کرد: طی برنامه ریزی صورت گرفته، توسعه فضای سبز شهری توسط شهرداری علاوه بر فعالیت ها و کارهای خدماتی و پروژه های عمرانی، مهم ترین افق همکاران در این منطقه خواهد بود.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما