امروز، پنج شنبه، ۵ خرداد ۱۴۰۱

روان‌سازی جریان‌های ترافیکی یکی از مهم‌ترین اقدامات عمرانی این منطقه است

حسین حسن پور- تماشا
شهردار منطقه یک شیراز از اجرای طرح های ترافیکی با هدف روان سازی ترافیک از مهم ترین اقدامات این شهرداری است.
مهندس رستم زاده در گفت و گو با خبرنگار روزنامه «تماشا» با بیان اینکه عملیات اجرای برخی از خیابان ها مانند طرح هندسی خیابان نشاط  و عملیات اجرایی طرح هندسی خیابان نارون به اتمام رسیده است، اظهار کرد: با توجه به حجم بالای تردد در محدوده شهرداری منطقه یک گره گشایی و روان سازی جریان های ترافیکی یکی از مهمترین اقدامات عمرانی منطقه می باشد که در بهبود زندگی شهروندان تاثیر شایان خواهد داشت.
وی ادامه داد: از آنجا که اجرای پروژه های اصلاحات هندسی تأثیر بسزایی روی کاهش بار ترافیکی معابر خواهد داشت بر همین اساس منطقه نسبت به شناسایی نقاط حادثه خیز در سطح محدوده اقدام و پس از بررسی و کارشناسی های لازم در شورای ترافیک توسط منطقه به مرحله اجرا خواهد رسید.
شهردار منطقه یک افزود: معابر و خیابان های که بار ترافیکی بالایی دارند، توجه به ساختار هندسی این خیابان ها در اولویت کار منطقه قرار داشته است و توسط کارشناسان مورد ارزیابی قرار گرفته و رفع نواقص انجام می شود.
شهردار منطقه یک ادامه داد: اجرای طرح های هندسی علاوه بر روان سازی ترافیک باعث افزایش ایمنی و سهولت در تردد، کاهش زمان تأخیر سفرهای درون شهری، سهولت دسترسی محلی به معابر اصلی و فرعی و تأمین رضایت شهروندان می گردد و این پروژه ها با نظر شورای محترم ترافیک شهر شیراز در منطقه یک همچنان ادامه خواهد داشت.
 * پروژه لوله‌گذاری دفع آب‌های سطحی
شهردار منطقه یک شیراز با بیان اینکه پروژه های لوله گذاری و دفع آب های سطحی مورد توجه قرار داشته و در سال‌جاری نیز این پروژه ها را ادامه خواهیم داد، گفت:  این پروژه ها با هدف دفع و هدایت آب های سطحی، حفظ بهداشت محیط زیست، ارتقا سطح کیفی و ایمنی معابر، توسعه زیرساخت های شهری، رفع مشکل آب گرفتگی در مرحله اجرا است. رستم زاده افزود: جمع آوری و هدایت آب های سطحی در قالب لوله گذاری و لایروبی از جمله برنامه های مهمی  است که با هدف کاهش خطرات احتمالی، ایجاد چهره بصری مناسب شهری و جلب رضایت شهروندان در دستور کار  منطقه قرار گرفته است.
* بهبود فضاهای شهری با مرمت و بهسازی معابر و پارک‌های سطح منطقه
 رستم زاده از اجرای بهسازی معابر و پارک های سطح منطقه خبر داد و گفت: بهسازی و مرمت معابر و پارکهای سطح محدوده منطقه در جهت بهبود کیفیت زندگی و همچنین به منظور ایجاد فضاهای ایمن، مناسب و رفع نواقص و کاستی ها و رفع نقاط بی دفاع شهری در حال اجرا است.
شهردار منطقه یک در ادامه با اشاره به اینکه پارک ها  و فضاهای سبز در گذر زمان همچون سایر فضاهای شهری دچار فرسایش شده و نیازبه بازسازی و  مرمت خواهند داشت، تاکماکان خدمات اجتماعی و محیط زیست آنها تداوم یابد گفت : این طرح با هدف بهبود فضای شهری و ارائه خدمات مطلوب و آسایش، رفاه و امنیت شهروندان اجرا می گردد.
وی افزود: عملیات اجرایی معابر و پارک ها  شامل همسطح سازی و کف سازی، رفع موانع و 
ناهمواری ها جهت تردد آسان شهروندان، بهبود و اصلاح روشنایی، رنگ آمیزی و بهسازی فضای سبز است.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما