امروز، پنج شنبه، ۵ خرداد ۱۴۰۱

رئیس کل دادگستری استان فارس: امسال۴۱۳ تن کالاهای اساسی احتکاری در فارس کشف شده است

رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: کشف ۴۱۳ تن انواع کالاهای اساسی و تشکیل ۲۶ پرونده برای محتکران از ابتدای امسال از جمله اقدامات دستگاه قضایی استان با همکاری و ورود میدانی سازمان اطلاعات سپاه استان و پلیس امنیت اقتصادی نیروی انتظامی به منظور مبارزه با گرانفروشی و احتکار بوده است.
حجت الاسلام سید کاظم موسوی روز پنجشنبه با اعلام این خبر اظهار کرد: نظارت‌های قضایی بر بازار و برخورد با گرانفروشی، احتکار، اختفاء و توزیع خارج از شبکه کالاهای مورد نیاز مردم تشدید می‌شود.
رئیس کل دادگستری فارس ادامه داد: برخی افراد سودجو در این مقطع زمانی حساس و با توجه به اصلاح نظام توزیع یارانه ها اقدام به تخلفات گوناگون می کنند که این موضوع با حساسیت توسط دادستان های حوزه های قضایی و با همکاری تعزیرات حکومتی مطابق اختیارات جدید و ضابطین رصد و دنبال می شود.
نماینده قوه قضائیه در استان فارس با بیان اینکه در یک ماه اخیر بیش از ۴۱۳ تن انواع کالاهای اساسی شامل آرد، روغن، گندم، گوشت، ماکارونی  و نهاده های دامی به ارزش تقریبی ۱۰۰ میلیارد ریال با دستور قضایی توسط سازمان اطلاعات سپاه کشف شده است گفت: این در حالی است که پلیس امنیت اقتصادی استان نیز از ابتدای امسال بیش از ۳۰۲ هزار کیلوگرم روغن، یک هزار کیلوگرم قند و شکر، ۷۷ هزار کیلو گرم ماکارونی، ۱۷ هزار و ۳۰۰ کیلوگرم آراد، ۶۵ هزار کیلو گرم مرغ و ۴۵ هزار کیلوگرم گندم به ارزش تقریبی ۱۷۱ میلیارد تومان کشف کرده و برای متهمین این پرونده ها پرونده قضایی تشکیل شده است.
حجت الاسلام موسوی همچنین اعلام کرد: به دادستان های همه حوزه های قضایی تأکید شده است همکاری لازم با تعزیرات حکومتی در راستای بازرسی و نظارت میدانی بر بازار را در کنار ضابطین در دستور کار قرار دهند.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما