امروز، شنبه، ۹ بهمن ۱۴۰۰

معاون وزیر آموزش و پرورش:‌ جایگاه ورزش دانش آموزی در کشور مشخص است

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت:‌ ورزش دانش آموزی جایگاه خود را در ورزش کشور تعریف کرده و می تواند مسیر را به سوی ورزش ملی و رشته های پرطرفدار هدایت کند.
صادق ستاری فرد در دیدار با مدیران و کارشناسان ارشد فدراسیون دانش آموزی، با بیان اهمیت فعالیت ورزش دانش آموزی افزود:‌ فدراسیون ورزش دانش آموزی تنها فدراسیونی است که رشته های مختلف را در عرصه روستایی و شهری و در ۲ بخش دختران و پسران دنبال کرده و چابکی این فدراسیون تنها با فعالیت‌های جهادی توان مدیریتی دارد. معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: فدراسیون ورزش دانش آموزی مجری المپیاد و جشنواره های ورزشی داخلی و خارجی در سطوح مختلف است و فعالیت های ورزشی فدراسیون در ۲ بخش سلامت محور و رقابت محور پیگیری می‌شود. البته در حوزه فدراسیون رویکرد تربیت محوری فعالیت ها نیز تعریف شده است.ستاری فرد اظهار کرد: رویکرد اصلی فعالیت ها باید تربیت محور باشد، نگاه ما به ورزش دانش آموزی رقابت محور نیست زیرا هدف اصلی ما تربیتی است و به همین دلیل موضوع مهمی در سند تحول تحت عنوان «هدایت تحصیلی» داریم. ستاری فرد با اشاره به اینکه هدایت ورزشی باید در فدراسیون مورد تاکید باشد، افزود: بخشی از هدایت ورزشی، مدیریت استعدادها است که در سند تحول دولت به زودی ابلاغ خواهد شد و بسیار مورد تاکید است و آن را در سند محوریت استعدادهای ورزشی آموزش و پرورش پیش بینی کردیم.
وی تاکید کرد: حق رشد ورزشکار باید پیگیری شود. این موضوعی است که می تواند فدراسیون را پیشگام و به عنوان محور ورزش کشور تثبیت کند. با حدود ۱۴ هزار هیات دانش آموزی در سراسر کشور، ظرفیت بسیار خوبی در اختیار داریم و سند تحول در فدراسیون باید بومی سازی و برنامه ها مبتنی بر سند طراحی شود.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما