امروز، شنبه، ۹ بهمن ۱۴۰۰

قشقایی و سقوطی دیگر در جدول

بعد از 8 بازی ناکامی در کسب نتیجه، سرانجام امروز آبی‌پوشان شهرداری آستارا موفق به کسب پیروزی خانگی مقابل حریف شیرازی خود شدند.
در یکی از مسابقات هفته چهاردهم لیگ یک، دو تیم بحران‌زده شهرداری آستارا و قشقایی شیراز به مصاف هم رفتند و با توجه به روند ناکامی در هفته‌های گذشته، نیازمند 3 امتیاز مسابقه برای خروج از بحران بودند؛ آستارایی‌ها برای حضور در میانه‌های جدول و قشقایی برای بازگشت به کورس مدعیان امروز مقابل هم صف‌آرایی 
کردند.
نیمه نخست بازی جذاب و پرگل دنبال شد؛ نیاز دو تیم به کسب پیروزی سبب شد تا شاگردان پایان رأفت و مهدی رجب‌زاده که هر 2 در دوران بازی خود در پست مهاجم بازی می‌کردند، فوتبال تهاجمی را از خود به جای بگذارند. گل اول بازی به سود شهرداری آستارا توسط فرشید پاداش در دقیقه 19 به ثمر رسید. ستاره آستارایی 3 دقیقه بعد، درخشش خود را تکمیل کرد و دومین گل خود و تیمش را رقم زد.
در دقیقه 24، سیدمحمد عابدی در قامت گلزن برای قشقایی موفق به باز کردن دروازه شهرداری آستارا شد تا شاگردان رجب‌زاده به کسب امتیاز از مسابقه بیرون از خانه امروز امیدوار شوند؛ بعد از ثبت این 3 گل، دیگر توپی از خط دروازه‌ها در نیمه نخست نگذشت تا بازی با برتری شهرداری آستارا در نیمه اول خاتمه یابد.
در نیمه دوم شاگردان مهدی رجب‌زاده یکپارچه برای جبران نتیجه شکست حمله می‌کردند اما به خوبی مدافعان شهرداری آستارا مانع از به ثمر رسیدن گل تساوی شدند و در مقابل ضدحملاتی را شاگردان رأفت روی دروازه قشقایی داشتند تا بتوانند پیروزی خود را تثبیت کنند؛ اما در مجموع ماحصل تلاش دو تیم در نیمه دوم گلی در پی نداشت تا بازی با همان برتری 2-1 نیمه نخست به نفع شهرداری آستارا خاتمه یابد.
با این پیروزی خانگی، شهرداری آستارا بعد از 8 هفته ناکامی توانست رنگ پیروزی به خود ببیند و با 17 امتیاز به رتبه دهم جدول صعود کرد؛ در مقابل قشقایی شیراز برای پنجمین بازی پیاپی نتوانست به 3 امتیاز برسد تا با 20 امتیاز به موقعیت هشتم جدول سقوط
 کند.
* مس برنده بازی بزرگ هفته
تیم فوتبال مس کرمان توانست در مهم‌ترین بازی هفته چهاردهم لیگ یک، استقلال خوزستان را شکست دهد.در مهم‌ترین دیدار هفته، تیم‌های رده دومی و سومی مس کرمان و استقلال خوزستان به مصاف هم رفتند که شاگردان فرزاد حسین‌خانی در مس موفق شدند با گل دقایق پایانی میلاد پورصف‌شکن استقلال خوزستان را شکست دهند و به پنجمین برد متوالی خود دست پیدا کنند. ملوان بندر انزلی، صدرنشین جدول رده‌بندی در خوزستان با ۳ گل استقلال ملاثانی را مغلوب کرد و فاصله‌اش را با دیگر مدعی‌های صعود بیشتر کرد. ویستاتوربین تهران با یک گل مغلوب پارس جنوبی شد تا روند خوب تیم ایمان رزاقی راد ادامه داشته باشد و به رده نهم صعود کنند.
آرمان گهر سیرجان پس از هفته‌ها ناکامی موفق شد با حساب ۳ بر یک شمس آذر قزوین را شکست دهد و دوباره خود را به بالانشینان جدول رده‌بندی اضافه کند. خوشه طلایی ساوه با تساوی بدون گل برابر شهرداری همدان متوقف شد و خیبر خرم آباد با برتری ۳ بر صفر برابر شاهین بوشهر ته جدولی به رده سوم صعود کرد و جای استقلال خوزستان را در این رتبه گرفت. سایپا در تهران با ۴ گل ماشین‌سازی نگون‌بخت را شکست داد و اوضاعش را در جدول رده‌بندی بهبود بخشید.
در جدول این رقابت‌ها، ملوان بندرانزلی با ۳۰ امتیاز صدرنشین است و مس کرمان با ۲۹، خیبر خرم‌آباد با ۲۶ و استقلال خوزستان با ۲۵ امتیاز در رده‌های دوم تا چهارم قرار دارند. در قعر جدول نیز دو تیم بدون برد شاهین شهرداری بوشهر و ماشین‌سازی به ترتیب با ۵ و ۴ امتیاز در رده‌های هفدهم و هجدهم جدول 
هستند.
تایج بازی‌های هفته چهاردهم لیگ دسته اول؛
شهرداری آستارا ۲ - قشقایی شیراز یک
خوشه طلایی ساوه صفر - شهرداری همدان صفر
مس شهر بابک یک - رایکا بابل صفر
پارس جنوبی جم یک - ویستا توربین صفر
مس کرمان یک - استقلال خوزستان صفر
استقلال ملاثانی صفر - ملوان ۳
خیبر خرم آباد ۳ - شاهین شهرداری بوشهر صفر
شمس آذر قزوین یک - آرمان گهر ۳
سایپا ۴ - ماشین سازی صفر
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما