امروز، شنبه، ۹ بهمن ۱۴۰۰

اولیانوف مذاکره کننده ارشد روسیه: مذاکرات وین در قالب‌های مختلف برگزار می‌شود

مذاکره کننده ارشد روسیه پس از جلسات پی‌درپی میان مشارکت کنندگان در گفت‌وگوهایی که با محور رفع تحریم‌ها در وین جریان دارد اظهار داشت مذاکرات حسب ضرورت، در قالب‌ها و ساختارهای مختلف پیگیری می‌شود تا هیچ یک از هیات‌ها از روند مذاکرات باز نمانند.
به گزارش ایرنا، میخائیل اولیانوف در توئیتی نوشت: با توجه به برخی گمانه زنی ها نیاز به شفاف سازی وجود دارد. گفت و گوهای وین بر حسب ضرورت با  ساختارهای متفاوت برگزار می شود.
وی در این رابطه توضیح داد: شرکت کنندگان برجام بدون ایالات متحده؛ شرکت کنندگان برجام بدون ایران اما با آمریکا؛ تروئیکا و ایران; آمریکا و روسیه; ایران و روسیه، چین و ایران و غیره. این دیپلمات روس افزود که با تنوعی که در شکل برگزاری مذاکرت هست، هیچ هیاتی از روند مذاکرات عقب نمی ماند. 
مذاکرات رفع تحریم‌ها دیروز در قالب جلسات دوجانبه و چندجانبه میان نمایندگان کشورهای مشارکت کننده در گفت‌وگوهای وین ادامه یافت. همچنین نشست‌های کارشناسی در قالب مختلف برگزار شد و در مورد موضوعات باقی‌مانده بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
مذاکره کنندگان ارشد کشورهای عضو برجام در غیاب ایران با آمریکا هم دیدار کردند. اولیانوف در توئیتی نوشت که در این جلسه نسبتا کوتاه متون طرف‌ها مقایسه شد. وی افزود: با توجه به برخی شائبه‌ها در این زمینه، اجازه دهید تأکید کنم که در بسیاری از مواقع اعضای برجام از جمله ایران در غیاب ایالات متحده ملاقات می‌کنند.
دیپلمات روس همچنین در توییت دیگری به نشست روسیه و آمریکا در جریان گفت وگوهای وین پرداخت و نوشت: گفت‌وگوی دوجانبه ما بر اساس هدف واحد (که همان احیای برجام است) هدایت می‌شود و بسیار عمل‌گرایانه است.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما