امروز، جمعه، ۲۸ مرداد ۱۴۰۱

بیهوش کردن افراد و سرقت منزل با ترفند فروش پتو و پارچه صحت ندارد

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس فارس کلیپ صوتی و متن منتشر شده در بین شهروندان تعدادی از شهرستان های استان مبنی بر بیهوش کردن افراد در منزل و سرقت اشیاء و لوازم مسکونی صحت ندارد و کذب محض است.
سرهنگ حمید افرامن بیان کرد: در پی انتشار کلیپ صوتی و خبری در فضای مجازی مبنی بر اینکه افرادی به بهانه فروش پتو یا پارچه و متر کردن قواره پارچه ها وارد منزل شهروندان می شوند و پس از آن با بیهوش کردن صاحب خانه اقدام به سرقت اشیای کم حجم و با ارزش می کنند که بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.
وی افزود: در بررسی های تخصصی و استعلام از سامانه پلیس مشخص شد که چنین اخباری صحت ندارد و کذب است.
سرهنگ افرامن با بیان اینکه شهروندان به شایعات فضای مجازی توجه نکنند و هرگونه اخبار صحیح را از سایت های مجاز و معتبر دنبال کنند، به مردم شریف استان فارس توصیه کرد به افراد ناشناس، غریبه و مشکوک که به  عنوان دوره گرد  اقدام به فروش کالا می کنند اعتماد نکرده و تحت هیچ شرایط  و بهانه ای آنان را  به منزل خود راه ندهند.
رئیس مرکز اطلاع رسانی از شهروندان درخواست کرد درصورت مشاهده افراد یا خودروهای ناشناس و مشکوک که در اطراف منزل یا محل کسب آنان پرسه می زنند ضمن ثبت مشخصات ظاهری فرد و خودرو، مراتب را از طریق تلفن 110 به پلیس گزارش کنند.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما