امروز، پنج شنبه، ۵ خرداد ۱۴۰۱

وضعیت شکننده شیوع کرونا در فارس!

علی‌رغم تداوم ثبات در آمار ۲ رقمی تعداد مبتلایان روزانه و همچنین آمار تک رقمی مرگ بیماران مبتلا به کرونا در فارس، مقام‌ها و کارشناسان بهداشتی استان این وضعیت را شکننده توصیف کرده و نسبت به لزوم رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی تأکید دارند.
طی ۲ هفته اخیر، استان فارس همانند بسیاری از نقاط کشور شاهد کاهش قابل توجه آمار مبتلایان و فوت شدگان روزانه در وضعیت شیوع کروناویروس بوده است به طوریکه، تعداد مبتلایان شناسایی و پذیرش شده در بیمارستان‌های این استان همچنان اعداد زیر ۱۰۰ نفر و تعداد فوتی‌ها آمار تک رقمی را تجربه می‌کند.
در عین حال، مسئولان بهداشتی و متخصصان و کارشناسان این حوزه، با اشاره به روند کاهشی نگران کننده رعایت پروتکل‌های مرتبط با شرایط شیوع کروناویروس در این استان و قدرت سرایت و شیوع سویه امیکرون، نسبت به شکننده بودن وضعیت کنونی هشدار داده و در خصوص احتمال افزایش تعداد مبتلایان ابراز نگرانی کرده‌اند.
طی ۲۴ ساعت ۹۵ بیمار جدید در مراکز درمانی ویژه کرونا در فارس بستری شده و تعداد کل بیماران بستری در بیمارستان‌های استان به ۴۰۶ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم رسیده است که از این تعداد، ۷۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت 
می کنند.
براساس این آمار، متاسفانه در ۲۴ ساعت  پنج هم استانی دیگر در اثر این بیماری جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به هفت هزار و ۴۴۰ نفر رسید.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۵۰۵ هزار و ۶۹۹ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دوز، به ۶ میلیون و ۹۰۸ هزار و ۳۳۷ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۲۵۳ هزار و ۴۶۲ دوز نوبت اول، دو میلیون و ۹۵۹ هزار و ۶۹۳ دوز نوبت دوم و ۶۹۵ هزار و ۱۸۲ دوز نوبت سوم واکسن بوده است.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما