امروز، شنبه، ۹ بهمن ۱۴۰۰

شارژ «دامدار کارت» عشایر برای تأمین علوفه تا سقف ۵۰ میلیون

مدیرکل امور عشایر استان فارس اعلام کرد که دامدار کارت  برای تأمین علوفه مورد نیاز دامداران تا سقف ۵۰ میلیون تومان شارژ خواهد شد.
روح‌ا... بهرامی چهارشنبه ۲۲ دی در سفر به شهرستان نورآباد و در حاشیه بازدید از اجرای طرح دامدار کارت بیان کرد: عشایر دامدار باید در سامانه هویت گذاری کشور ثبت نام و تا ۱۶۶ رأس و به ازای هر رأس دام سبک مبلغ ۳۰۰ هزار تومان در قالب تسهیلات زنجیره با بازپرداخت یک ساله از این تسهیلات استفاده کنند.
مدیر کل امور عشایر فارس، بهره وری و افزایش راندمان تولید را مهمترین راهبرد سازمان امور عشایر ایران در دامداری عشایر دانست که دولت تمام قد از آن حمایت می‌کند و با تأمین نهاده‌های دامی وبا استفاده از ظرفیت اتحادیه عشایری دامداران متحرک ایرانیان دام مولد عشایر صادر و سعی بر ارتقاء توان اقتصادی جامعه عشایری را دارد. 
بهرامی با بیان اینکه خشکسالی‌های بی سابقه در چند سال اخیر مشکلاتی برای عشایر را در پی داشته، گفت: زندگی عشایر بستگی به طبیعت دارد و با توجه به این که  ۸۰ درصد درآمد عشایر از دامداری است بنابر این توجه جدی برنامه ریزی به این حوزه می‌تواند، مؤثر باشد.
او افزود: در این راستا سازمان امور عشایر ایران با اقداماتی از قبیل تشکیل کمیته خشکسالی در مدیریت بحران اقداماتی از قبیل خرید دام حذفی، فراهم کردن زمینه صادرات، تهیه علوفه برای دام مولد و خوراک دام، تسهیلات بانکی در قالب زنجیره گوشت قرمز و خشکسالی تخصیص به عشایر برای عشایر در نظر گرفته که کمک شایانی به عشایرمی شود.
مدیرکل امور عشایر استان فارس با یادآوری اینکه دامداران می‌توانند برای تهیه دامدار کارت به بانک کشاورزی مراجعه کنند، خاطرنشان کرد که شارژ این کارت به تعداد دام افراد بستگی دارد و تا سقف ۵۰ میلیون تومان برای تأمین علوفه مورد نیاز دام‌ها، شارژ خواهد شد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما