امروز، شنبه، ۹ بهمن ۱۴۰۰

نقش هنر وغیرت دینی مردمان فارس در ایام ا... انقلاب نمایان است

مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس گفت: از خرداد خونین تا بهمن جاودان و دی ماه حماسی همه جا نقش هنر،فرهنگ و غیرت دینی مردمان مومن فارس به چشم می خورد.
حجت الاسلام حسن قانع در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه مردم استان فارس همواره در تمامی مناسبت های مذهبی حماسه آفرین بوده اند، گفت: ملت بزرگ ایران ایام و ماه های مختلفی را رنگ خدایی بخشیده است و در صراط فرمانبری و عبودیت خود ایام ا... زیادی آفریده و هر ساله نیز با حضوری پر معناتر از گذشته بر جلال و جمال این ایام افزوده اند.
وی تصریح کرد: از خرداد خونین تا بهمن جاودان و دی ماه حماسی همه جا نقش هنر و فرهنگ و غیرت دینی مردمان مومن این دیار به چشم میخورد و دی ماه را می توان به تنهایی نماد اقتدار و مظلومیت توامان ملت انقلابی ایران دانست.
مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس تأکید کرد: شهادت مظلومانه مالک اشتر زمان، سپهبد شهید سلیمانی که نماد ملت به پا خاسته ایران اسلامی و مقاومت همه مظلومان عالم بود، سند دیگری بود.
حجت الاسلام قانع ادامه داد: دی ماه امسال به واسطه تقارن همزمان ایام حزن و ماتم شهادت کوثر هدایت، حضرت زهرا سلام الله علیها با دهه بصیرت مردم ایران حال و هوای دیگری 
داشت. مردم ارادتمند به اهل بیت علیهم السلام عزای مادر خود را با تکریم و بزرگداشت شهید سلیمانی که نماد نسل فاطمی بود و اطاعت از ولی و رهبر خود که پرتوی از ولایتمداری آن بانوی بزرگ بود به هنرنمایی مخلصانه نشستند.
وی تصریح کرد: مردم ولایتمدار استان با کرامت همیشگی حضرت احمد بن موسی علیه السلام، دوشادوش هموطنان خود در دهه بصیرت و ایام فاطمیه بزرگی خود را به رخ کشیدند و این ایام را با نغمه های مومنانه خود معطر کردند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس با تشکر ازهمت و عزم عزیزانی که موجبات این افتخارات را فراهم کردند افزود: از همه مدیران و مسئولان استان، بویژه نماینده معزز مقام معظم رهبری در استان فارس و امام جمعه شیراز آیت ا... دژکام که همچون همیشه هدایتگر مجموعه ها و برنامه های فرهنگی بودند و با حضور صمیمانه خود در برنامه ها و اجابت درخواست جامعه ایمانی استان در برپایی نماز باران پیشاهنگ تعظیم شعائر الهی شدند و موجبات بر پایی آن مراسم را فراهم کرد قدردانی می کنیم.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما