امروز، شنبه، ۹ بهمن ۱۴۰۰

دانشگاهیان فارس برای جهت‌گیری صحیح جامعه به میدان بیایند

 نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز تبیین جهت‌گیری صحیح باید در جامعه انجام شود، گفت: همه این‌ها از عهده روحانیت بر نمی‌آید و باید دانشگاهیان نیز به میدان بیایند.
به گزارش تسنیم، آیت‌ا... لطف‌ا... دژکام در مراسم تودیع و معارفه مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه شیراز یا استناد به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) اظهارداشت: توقعاتی در جامعه ما به وجود آمده و برخی اقدامات نیز به آن دامن می‌زند به گونه‌ای که توقع آنقدر بالا می‌زود که یک نفر اگر همه بودجه ایران را نیز بگیرد بگوید کم است.
وی با بیان اینکه بزرگان ما زیاد این مفهوم را گفتند که چشم تنگ دنیادوست را یا قناعت پرکند یا خاک گور، گفت: امروز قناعت را جز ارزش‌ها نمی‌دانیم اما حرص‌ زدن جزء ارزش شده است و این حرص زدن در مدیریت‌ها هم افتاده است، اکنون نیاز اجتماعی واقعی وجود ندارد.
آیت‌ا... دژکام با بیان اینکه این مسیر را اگر شروع کنیم در انتهای آن جهنم است، افزود: فرهنگوران باید این مسئله را برای ما و جامعه تبیین کنند و به عنوان فردی که هم در حوزه و هم در دانشگاه معلم هستم یک توقعی از دانشگاهیان دارم و آن اینکه جهت‌گیری جامعه باید اصلاح شود.  نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه تبیین جهت‌گیری صحیح باید در جامعه انجام شود، بیان کرد: همه این‌ها از عهده روحانیت بر نمی‌آید و باید دانشگاهیان نیز به میدان بیایند.
وی با بیان اینکه جهت‌گیری کنونی اشتباه است چراکه جز به حرص و ناخشنودی از وضع موجود نمی‌انجامد، بیان کرد: این مسئله منجر به بروز نارضایتی بیشتر در جامعه می‌شود امام بزرگوار فرمودند حوزه و دانشگاه باید با هم کاری کنند که یکی از دستاوردهایش همین است.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه حوزه و دانشگاه هر چقدر از هم فاصله بگیرند وضع ملت در رضایتمندی از زندگی وضع بدتری به خود می‌گیرد، بیان کرد: باید هر دو با هم کمک کنند تا ارزش‌های واقعی در جامعه نهادینه شود و رضایت‌مندی نیز بیشتر شود.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما