امروز، شنبه، ۹ بهمن ۱۴۰۰

مدارس فارس با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی آماده پذیرش دانش‌آموزان هستند

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه اعتقاد داریم هیچ روشی جایگزین آموزش های حضوری نمی شود، گفت: زمینه لازم برای برگزاری حضوری کلاسهای درس با رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس استان فارس انجام شده و مدیران و معلمان با جدیت شیوه نامه های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا برای آموزش حضوری دانش آموزان را رعایت می کنند.
محمد خلیل عسکری گفت: در ابتدای مهرماه مقرر شد که مدارس کم جمعیت روستایی و عشایری آموزش های خود را به صورت حضوری دنبال نمایند.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: در ادامه نیز مقرر شد دیگر مدارس نیز با در نظر گرفتن گروه بندی و رعایت پروتکل ها کلاس های خود را به صورت حضوری برگزار کنند.
عسکری گفت: روح حاکم بر تمام بخشنامه های و دستورالعمل های اجرایی برای برگزاری حضوری کلاسهای درس، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و تهویه مناسب کلاسهای درس وسایر پروتکل های بهداشتی است.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: براساس اخرین مصوبه ستاد ملی کرونا نیزمجددا، مجوز آموزش حضوری مدارس صادر شده است.
عسکری گفت: خوشبختانه با هماهنگی های صورت گرفته، معلمان و دبیران سراسر استان به صورت فعال در مدارس حضور دارند و آماده ارایه خدمات آموزشی و تربیتی به صورت حضوری و با رعایت پروتکل های بهداشتی هستند.
وی با اشاره به اینکه حضور دانش اموزان در مدارس اجباری نیست گفت: اما توصیه جدی به حضور آنها برای کاستن اسیب های مختلف تعطیلی آموزش حضوری ناشی از  دوران کرونا  داریم 
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: تصمیم گیری در رابطه با چگونگی برگزاری آموزش های حضوری از جمله گروه بندی دانش آموزان، اولویت بندی و ساعت بندی دروس برعهده شورای مدرسه است.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما