امروز، پنج شنبه، ۷ مهر ۱۴۰۱

واکسن جایگزین ماسک نیست

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اشاره به اینکه دریافت کامل واکسن، خصوصا تزریق دوز سوم راهکاری نجات‌بخش در مواجهه با سویه امیکرون است، واکسن را به هیچ عنوان جایگزین ماسک ندانست و بر لزوم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، تأکید کرد.
دکتر سید وحید حسینی دوشنبه ۱۳ دی در چهارصد و شصت و هشتمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ضمن تسلیت ایام فاطمیه و فرارسیدن دومین سالگرد شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی تأکید کرد: سرعت بالای انتشار سویه امیکرون، می تواند هرگونه بی توجهی و سهل انگاری نسبت به رعایت بهداشت را به یک بحران بزرگ تبدیل 
کند.
او مهم ترین تأکید دست اندرکاران مجموعه سلامت در شرایط کنونی را توجه جدی به توصیههای پیشگیرانه، به ویژه استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی از دیگران و پرهیز از هرگونه دورهمی و تجمعات عنوان کرد و از عموم مردم استان خواست تا با مشارکت در این فرآیند، حامی سلامت خود و اطرافیان باشند.
به گفته سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در شرایط کنونی لازم است ایمنی خود را با دریافت هر سه دز واکسن در بازه‌های زمانی اعلام شده تکمیل کرده و بتوانیم سطح ایمنی عمومی در جامعه را افزایش دهیم.
حسینی در ادامه این نشست با اشاره به آمادگی مجموعه سلامت استان، به بررسی آخرین وضعیت ابتلا به کرونا در مناطق مختلف استان و وضعیت بیماران پرداخت.
او با تأکید بر اینکه مدیریت سویه جدید کرونا نیاز به همدلی و همراهی مردم دارد، یادآور شد: امیکرون گونه ای جهش یافته از کرونا است که مقابله با آن به هوشمندی و سطح بالاتری از ایمنی در جامعه نیاز دارد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از افراد علامت دار و مشکوک به بیماری خواست تا در صورت بروز علائم، هر چه سریع تر به مراکز منتخب ۱۶ ساعته تشخیص و درمان سرپایی کرونا و یا پزشک خانواده خود مراجعه و از خوددرمانی پرهیز کنند.حسینی تأکید کرد: واکسن جایگزینی برای ماسک نیست و باید همچنان شیوه نام های بهداشتی رعایت شود تا ایمن سازی جامعه تکمیل و از انتشار این بیماری جلوگیری شود.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما