امروز، جمعه، ۸ مهر ۱۴۰۱

شجاعت سردار سلیمانی بی‌نظیر بود

فرمانده سپاه فجر فارس با اظهاراینکه شهامت و شجاعت سردار شهید قاسم سلیمانی که دوست و دشمن معترف به آن هستند، در نوع خود بی نظیر بود اعلام کرد: شهامت و شجاعتی که او در صحنه‌های نبرد از خود نشان داد ترغیب ‌کننده سایر نیروهای نظامی بوده است.
سردار سرتیپ دوم یدا... بوعلی در مراسم دومین سالگرد سردار شهید سلیمانی در مسجد المهدی (عج) شهرستان مرودشت افزود:  سپهبد شهید سلیمانی با تمام وجود مدافع حریم انقلاب بود؛ بصیرت و انقلابی گری ۲ ویژگی مهم شخصیتی آن شهید بود که در این ویژگی‌ها شاخص محسوب می‌شود.
سردار بوعلی با بیان اینکه این شهید والامقام حامی ملت‌های مظلوم منطقه و سردار محور مقاومت بود، افزود: این فرمانده شجاع و جهادگر طی سالهای متمادی طرح‌ها و نقشه‌های خبیثانه صهیونیست‌ها برای منطقه را نقش بر آب کرده و آمریکایی‌های خبیث وایادی استکباری نسبت به او کینه داشتند.
فرمانده سپاه فجر فارس با تأکید بر اهمیت ترویج فرهنگ شهادت و مقاومت در جامعه، اظهار داشت: جنبه‌های مختلف شخصیت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و راه و سیره او که امروز از آن به عنوان مکتب شهید سلیمانی یاد می‌شود، بهترین الگو و شاخص برای زندگی فردی و اجتماعی در تراز انقلاب اسلامی است.
بوعلی بیان داشت: در مورد شهید سلیمانی بسیار روشن است که او از عالی‌ترین و ماهرترین فرماندهان نظامی، نه‌ فقط درایران و نه ‌فقط در منطقه خاورمیانه و نه ‌فقط در جهان اسلام، بلکه در کل سطح جهانی بود، و این امر به اقرار کسانی است که مخالف شهید سلیمانی  بودند و او را از عالی‌ترین فرماندهان نظامی جهان می‌دانستند.
وی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی شاخصی برای پاسداری از ارزش‌های اسلامی محسوب می شود، افزود: گفت: اگر بخواهیم در میان نظامیان، شاخصی را معرفی کنیم که هر فردی که در لباس نظامی و شغل نظامی است، به او تأسی کنند، شاید بی‌هیچ شائبه‌ای انگشتانمان مستقیماً به سمت شهید سلیمانی معطوف ‌شود.
فرمانده سپاه فجر فارس با اشاره به پیروزی‌های چشمگیر محور مقاومت در برابر استکبار جهانی در سال‌های اخیر، گفت: نقش مؤثر سردار سلیمانی در این پیروزی‌ها، سازماندهی و فرآیند پشتیبانی از رزمندگان اسلام چه در زمان حیات وی وچه بعد از شهادت آن بزرگوار غیر قابل چشم پوشی است. بوعلی، عمل به وظایف ذاتی نیز از دیگر شاخصه‌های این شهید والامقام است دانست و گفت: از بدو ورود به نیروهای مسلح تا زمانی که به شهادت رسیدند، هیچ وقت از توجه به این وظایف ذاتی غافل نبود و آن مسئولیتی که بر عهده داشت به بهترین نحو ممکن انجام دادند و در تمام عمر شریف خود، در این وادی قدم زدند.
 در این آیین که با حضور پیکر مطهر یکی از شهدای گمنام دوران دفاع مقدس در فضای معنوی خاصی برگزار شد، مداح اهل بیت (ع) در سوگ شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) مرثیه سرایی کرد و یاد و خاطره سردار شهید سلیمانی گرامی داشته شد.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما