امروز، پنج شنبه، ۷ مهر ۱۴۰۱

فارس روز بدون مرگ کرونایی را تجربه کرد

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد: استان فارس در ۱۳ دی ماه ۱۴۰۰ برای دومین بار در سال جاری روز بدون مرگ و میر کرونا را تجربه کرد.
در اطلاعیه روز دوشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز آمده است: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۸۴۴ هزار و ۴۸۹ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۵۱۲ هزار و ۴۸۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری ۱۰۶ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت (ازظهر یکشنبه تا ظهر دوشنبه)، هم اکنون ۵۰۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۸۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
بر این اساس، در ۲۴ ساعت مذکور، هیچ موردی از فوت ناشی از کرونا در استان گزارش نشده و مجموع جانباختگان ناشی از کووید ۱۹ در فارس از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هفت هزار و ۴۱۲ مورد است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۵۰۳ هزار و ۲۳۵ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دوز، به ۶ میلیون و ۵۹۸ هزار و ۱۰۸ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۲۴۰ هزار و ۹۵۴ دوز نوبت اول، دو میلیون و ۹۲۷ هزار و ۶۱۵ دوز نوبت دوم و ۴۲۹ هزار و ۵۳۹ دوز نوبت سوم واکسن بوده است.
پیش از این ۲۲ آذر ۱۴۰۰ به عنوان نخستین روز در سال جاری بدون فوتی کرونا به ثبت رسیده بود. 
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما