امروز، شنبه، ۹ بهمن ۱۴۰۰

فجر در اندیشه آب کردن آلومینیوم در اراک

دیدارهای هفته نهم لیگ برتر روز پنجشنبه با انجام سه مسابقه حساس تیم‌های سپاهان، پرسپولیس و استقلال مقابل حریفان آغاز می‌شود.
مسابقات هفته نهم لیگ برتر امروز پنجشنبه با انجام سه دیدار آغاز می‌شود. هفته‌ای که با یک دربی بی کیفیت پایتخت شروع شد با 3 مسابقه حساس سپاهان، استقلال و پرسپولیس مقابل حریفان به پایان می‌رسد.
نگاهی به این سه مسابقه می‌اندازیم؛
* پیکان - استقلال؛ قطع نوار مساوی‌های آبی‌
تعیین محل برگزاری این مسابقه خودش حکایتی بود! ابتدا هیأت فوتبال استان تهران اعلام کرد که این بازی در ورزشگاه انقلاب کرج برگزار می‌شود و بعد فهمیدند که در همان زمان مسابقه لیگ دسته دوم در آن ورزشگاه برگزار می‌شود و در نهایت این بازی به ورزشگاه دستگردی تهران بازگشت! پیکان و استقلال در جدول لیگ همسایه هستند. استقلال 14 امتیازی در رده ششم ایستاده است در حالیکه پیکان با دو امتیاز کمتر در رده هفتم است. پیکانی‌ها این فصل 7 گل زده‌اند یعنی یک گل بیشتر از استقلال، با این حال آبی پوشان فقط 2 گل دریافت کرده اند که پیکان 5 گل خورده دارد.
پیکان در صورت برد نهایتا می‌تواند سه پله در جدول لیگ صعود کند اما استقلال اگر در این بازی حساس برنده شود شانس صدرنشینی لیگ را هم دارد. شاگردان فرهاد مجیدی روی خط مساوی گام برمی‌دارند با 5 مساوی رکوردار تساوی در لیگ برتر بیست و یکم هستند. استقلالی‌ها مدعی‌اند که با اشتباه داور نتوانستند پرسپولیس را شکست بدهند و اگر پنالتی آنها دردقیقه 87 گرفته می‌شد قطعا آنها برنده می‌شدند، هرچند در این فصل آبی‌پوشان 2 پنالتی هم از دست داد‌ه اند. از سویی دیگر پیکان هم 4 هفته است که بردی در لیگ برتر نداشته است. 
هواداران استقلال امیدوارند حالا که باشگاه‌ مدیرعاملی مثل مصطفی آجورلو دارد و فرهاد مجیدی هم از ابتدای فصل خودش تیم را آماده مسابقات کرده و بازیکنان با نظرش جلب شده‌اند نتایج تیم بهتر شود. حرکت روی خط تساوی اصلا به مذاق هواداران دو آتشه آبی‌ها خوش نمی‌آید و باید دید استقلال می‌تواند با پیکان نوار مساوی‌ها را قطع کند؟
* سپاهان - صنعت نفت آبادان؛ کار سخت منصوریان در نصف جهان
زردپوشان اصفهانی اکنون به لطف تعداد برد بیشتر نسبت به گل‌گهرسیرجان در صدر جدول ایستاده‌اند و گرنه امتیاز، گل زده و گل خورده دو تیم برابر است. مبنای بازی رودرو هم برای پایان فصل و صعود و  سقوط تیم‌ها قرار است ملاک باشد. به هرحال سپاهان هفته گذشته شکست سنگینی را مقابل گل‌گهر تجربه کرد. تیمی که در سه بازی گذشته دروازه‌اش باز نشده بود مقابل گل گهر 4 گل خورد تا دومین شکست فصل محرم نویدکیا ثبت شود. زردپوشان فردا با تمام توان مقابل نفت حاضر خواهند شد تا همچنان بتوانند با اختلاف امتیاز نسبت به سایر رقبا در صدر باشند. 
صنعت نفت هم 4هفته است که فقط سه امتیاز گرفته و با 6 امتیاز در رده سیزدهم جدول ایستاده، هواداران نفت آبادان از نتایج تیم‌شان اصلا رضایت ندارند ولی منصوریان مثل همیشه با انرژی و هیجان از روزهای خوب صنعت نفت در آینده نزدیک خبر می‌دهد. هرچند خودش می‌داند مقابل یکی از مدعیان اصلی قهرمان این فصل کار سختی پیش رو دارد و اگر بتواند یک امتیاز هم از اصفهان سوغات بیاورد نتیجه مطلوبی برای او و تیمش محسوب می‌شود.هرچند استقلال و پرسپولیس امیدوارند که صنعت نفت بتواند سه امتیاز را از رقیب اصلی ‌شان برای قهرمانی بگیرد تا آنها هم شانس رسیدن به صدر را در این هفته داشته باشند.
* پرسپولیس- هوادار؛ نبرد با تیم بنفش عنایتی
پرسپولیسی‌ها بعد از بازی در دربی مدعی هستند که بهتر از استقلال بازی کرده‌اند. این تیم اکنون با 15 امتیاز در رده چهارم جدول ایستاده‌اند. شاگردان گل‌محمدی مقابل تیم تازه وارد لیگ برتری قرار می‌گیرند تیمی که مهاجم اسبق استقلال هدایتش را برعهده دارد. تیم هوادار با 5 امتیاز در رده پانزدهم جدول لیگ ایستاده اما تقریبا اکثر کارشناسان می‌گویند که تیم رضا عنایتی خوب و چشم نواز فوتبال بازی می‌کند اما این تیم در نتیجه‌گیری بی‌تجربه است. آنها هفته اول هم اگرچه مقابل استقلال شکست خوردند اما بازنده‌ای سربلند بودند. پرسپولیس اگر می‌خواهد در کورس قهرمانی بماند باید در این دیدار خانگی پیروز شود. سرخپوشان تهرانی می‌دانند در صورتیکه حریف قعرنشین خود را دستکم بگیرند ممکن است به مشکل بربخورند. 
مسئولان هوادار می‌گویند تیم‌شان مقابل پرسپولیس متحول شده بازی خواهد کرد و عنایتی سرمربی تیم هم می‌گوید از دست فرصت سوزی مهاجمانش حرص می‌خورد و امیدوار است شانس هم به او بازیکنان تیمش رو کند. پرسپولیس هم با گل‌محمدی در رویای ششمین قهرمانی متوالی است اما مالک پدیده می‌گوید بابت انتقال گل‌محمدی به پرسپولیس از این باشگاه طلبکار است ولی زورش نمی‌رسد که این طلب را وصول کند. به هرحال پرسپولیس اولین نبرد تاریخ خود را با تیم هوادار انجام می‌دهد مسابقه‌ای که سه امتیازش برای هر دو تیم ارزش حیاتی دارد. عنایتی هفته گذشته از اینکه دوباره تیمش بنفش پوش شد ابراز شادمانی کرد و می‌گفت که تیمش با این رنگ  در لیگ دسته اول هویت پیدا کرده و حالا که دوباره بنفش پوش شده‌اند شرایط بهتری خواهند داشت
* فجر -آلومینیوم؛ نبرد برای پیروزی 
  دو تیم فجر شهید سپاسی و آلومینیوم اراک فردا در اراک برابر هم صف آرایی خواهند کرد فجر شهید سپاسی در حال فردا به مصاف تیم آلومینیوم اراک می‌رود این تیم در دیدار برابر مدعیان فوتبال ایران عملکرد خوبی داشتند و اگرچه در این دیدارها در خط حمله کم فروغ بوده اند اما خط میانی و دفاعی این تیم عملکرد قابل قبولی داشته است و مطمئناً فردا جدال با تیم مدعی صدرنشینی آلومینیوم اراک می تواند یکی از بازی های جذاب لیگ برتر باشد چراکه خطیبی و شاگردانش بر این باورند  برای عقب نماندن از قافله مدعیان صدرجدول لیگ‌برتر برای پیروزی تلاش کنند و در مقابل فجری ها  که 
نمی خواهند از میانه میدان جدا شوند و به جمع تیم‌های پایین جدول بپیوندند با تمام توان در برابر حریف خود صف‌آرایی خواهند کرد هرچند دو تیم باید نه وروز دیگر در جام حذفی نیزبه مصاف یکدیگر بروند که قطعا این مسئله می تواند بر جذابیت 
بازی های فجر و آلومینیوم اراک در لیگ برتر امسال اضافه نماید.
برنامه مسابقات هفته نهم لیگ برتر:
پنجشنبه ۱۸ آذر
پیکان تهران - استقلال - ساعت ۱۶- ورزشگاه دستگردی
فولاد مبارکه سپاهان اصفهان - صنعت نفت آبادان - ساعت ۱۶- ورزشگاه نقش جهان اصفهان
پرسپولیس - هوادار تهران -ساعت ۱۸- ورزشگاه آزادی تهران
جمعه ۱۹ آذر
نفت مسجدسلیمان - ذوب آهن اصفهان - ساعت ۱۵- ورزشگاه شهید بهنام محمدی
پدیده مشهد - گل گهرسیرجان - ساعت ۱۵- ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد
مس رفسنجان - تراکتورتبریز - ساعت ۱۵- ورزشگاه شهدای مس رفسنجان
آلومینیوم اراک - فجرشهید سپاسی شیراز - ساعت ۱۵- ورزشگاه امام خمینی (ره) اراک
فولاد خوزستان - نساجی مازندران - ساعت ۱۸- ورزشگاه شهدای فولاد اهواز.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما