امروز، پنج شنبه، ۱۸ آذر ۱۴۰۰

سومین توقف متوالی استقلال

تیم فوتبال استقلال در دیدار برابر گل گهر سیرجان به نتیجه تساوی رسید تا سومین بازی را بدون کسب پیروزی پشت سر بگذارد و فرصت رسیدن به صدر جدول را از دست بدهد.
از هفته ششم رقابت های لیگ برتر دو تیم استقلال و گل گهر  در سیرجان به مصاف هم رفتند که این دیدار در نهایت با تساوی بدون گل به پایان رسید تا هر یک از دو تیم یک امتیاز از این بازی کسب کنند.
تیم فوتبال استقلال با ترکیب علیرضا رضایی، سیاوش یزدانی، محمد دانشگر، عارف آقاسی، مهدی مهدی پور، آرش رضاوند، وریا غفوری، متین کریم زاده (از دقیقه ۴۶ جعفر سلمانی)، سعید مهری (از دقیقه ۴۶ رضا آذری)، امین قاسمی نژاد (از دقیقه ۴۶ ارسلان مطهری) و محمدرضا آزادی (از دقیقه ۸۵ امیر حسین حسین زاده) در این مسابقه بازی کرد.
محمد حسین اکبر منادی، آرمین سهرابیان، علیرضا علی زاده، مهدی تیکدری (از دقیقه ۶۹ رضا شکاری)، فرشید باقری (از دقیقه ۴۶ نوید عاشوری)، میلاد زکی پور، سعید صادقی، مسیح زادهدی، محمد رضا خانزاده، امین پور علی و اریک بایناما (از دقیقه ۶۹ محمد آقاجانپور) هم بازیکنان گل گهر در بازی با استقلال بودند.
نیمه نخست این بازی در حالی به پایان رسید که اغلب دقایق بازی در میانه زمین در جریان بود و کمتر میل تهاجمی نزد دو تیم به چشم می‌خورد. آبی پوشان تنها در دو نوبت تا حدودی روی دروازه گل گهر خطرساز شدند که هیچیک از این توپ‌ها به ثمر ننشست.
تنها صحنه بحث بر انگیز در نیمه اول، صحنه‌ای مشکوک به برخورد توپ به دست مدافعان گل گهر داخل محوطه جریمه بود که استقلالی‌ها معتقد به پنالتی بودند ولی داور چنین اعتقادی نداشت.
در دقیقه ۶۰ اولین صحنه جدی و خطر بزرگ این بازی خلق شد که آن هم سهم استقلال بود. جعفر سلمانی با فرار پشت مدافعان گل گهر پاس بلند سیاوش یزدانی را دریافت کرد و در موقعیت تک به تک با دروازه بان حریف قرار گرفت که ضربه بازیکن استقلال توسط اکبرمنادی راهی کرنر شد.
در نهایت این بازی بدون رد و بدل شدن گل و با نتیجه مساوی به پایان رسید تا استقلال ۱۲ امتیازی شده و در رده سوم جدول قرار گیرد و گل گهر نیز ۱۰ امتیازی شده و موقتا در جایگاه پنجم قرار گیرد.
اتفاق ویژه این مسابقه، محرومیت «رودی ژستد» و «کوین یامگا» دو مهاجم خارجی استقلال بود که با اعلام سازمان لیگ، اجازه حضور در زمین را به دلیل عدم ارائه ضمانت های لازم پیدا نکردند و فرهاد مجیدی دقایقی قبل از شروع این دیدار مجبور شد ترکیبش را تغییر بدهد.
استقلال پس از ۳ پیروزی پیاپی در ابتدای لیگ، در سه هفته متوالی مساوی کرد و در دو بازی آخر نیز موفق به گلزنی نشده است.
* برتری خانگی تراکتور با گلزنی سامورایی
تیم فوتبال تراکتور تبریز با گلزنی «محمد عباس‌زاده» مهاجم باتجربه خود در دیدار مقابل پدیده به برتری یک بر صفر دست یافت.
در هفته ششم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران، تراکتور در ورزشگاه شهیدسلیمانی تبریز میزبان تیم بحران‌زده پدیده بود و در نهایت به پیروزی یک بر صفر رسید.
قضاوت بازی را «کمیل غلامی» با کمک‌های «عسگر محمدی» و «عباس پورحیدری» برعهده داشت.
در نیمه نخست تلاش شاگردان «سولدو» که میزبان بودند برای گلزنی سودی نداشت و میهمان به خوبی از دروازه‌اش محافظت کرد.
در نیمه دوم نیز تراکتور برای رسیدن به برتری تلاش زیادی انجام داد و در دقیقه ۸۳ اشتباه مدافعان میهمان موجب شد تا «محمد عباس‌زاده» مهاجم باتجربه تراکتور که تنها دقایقی از حضورش در میدان می‌گذشت، گلزنی کرده و میزبان را به پیروزی برساند.
تراکتور با کسب این پیروزی تحت هدایت سرمربی اهل کرواسی و جدید خود به امتیاز هفت رسید تا به شرایط خود در جدول سروسامان دهد. پدیده هم با قبول پنجمین شکست فصل در امتیاز یک و قعرجدول باقی ماند.
* هوادار ترمز آلومینیوم را کشید  
فوتبال هوادار تهران در هفته ششم رقابت‌های لیگ برتر میهمان خود و صدرنشین لیگ یعنی آلومینیوم اراک را متوقف کرد.
تیم‌های فوتبال هوادار و آلومینیوم در ورزشگاه انقلاب کرج و بدون حضور تماشاگران به مصاف یکدیگر رفتند که این بازی با تساوی صفر بر صفر همراه شد.
قضاوت این دیدار را بیژن حیدری به همراه علی میرزابیگی و حمیدرضا افشون برعهده داشت.اراکی‌ها که با هدایت «رسول خطیبی» نمایش‌های خوبی از خود به نمایش گذاشته و تا پیش از این دیدار با ۱۱ امتیاز و تفضل گل بهتر نسبت به استقلال صدرنشین لیگ بودند، برای حفظ روند خوب خود، بازی را از همان ابتدا هجومی آغاز کردند.
در سوی مقابل، هوادار که با هدایت «رضا عنایتی» نخستین فصل حضور در لیگ برتر را تجربه می‌کند، شرایط خوبی نداشته و پیش از این دیدار با تنها سه امتیاز، یک پله بالاتر از پدیده قعرنشین در رتبه پانزدهم جدول قرار داشت.
نخستین حمله جدی آلومینیوم با شوت روی پا و دیدنی محمد علی‌نژاد رقم خورد که با واکنش خوب بشاگردی راهی کرنر کرد.
محمود قاید رحمتی در دقیقه ۱۸ روی تیرِ یک روی ارسال کرنر میلاد فخرالدینی تأثیر گذاشت و توپ در آستانه ورود به دروازه هوادار، باردیگر با واکنش بشاگردی راهی به دروازه نبرد.
علیرضا نقی زاده در دقیقه ۳۲ در سمت راست محوطه جریمه هوادار صاحب توپ شد و بشاگردی ضربه وی را با زاویه‌بندی مناسب، مهار کرد؛ نیمه نخست این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید.
در نیمه دوم باز هم این آلومینیوم بود که توپ و میدان را در اختیار داشت و در دقیقه ۵۹ محمد امین اسدی با یک فرار عالی خود را به محوطه جریمه رساند اما باز هم بشاگردی در موقعیتی تک‌به‌تک ضربه وی را راهی کرنر 
کرد.
در دقیقه ۶۳ محمد جواد محمدی اولین موقعیت جدی هوادار را با یک ضربه دیدنی از سمت راست محوطه جریمه دروازه آلومینیوم ایجاد کرد که این ضربه با واکنش دیدنی پورحمیدی راهی کرنر شد.
بازی تا دقایق پایانی صحنه چندان حساسی نداشت و در دقیقه ۸۹ پیمان میری در موقعیتی تک به تک با پورحمیدی گلر آلومینیوم، توپ را با ضربه‌ای عجیب او از بالای دروازه به بیرون زد و این دیدار در نهایت با تساوی بدون گل خاتمه یافت.
* جدال پرگل نساجی و پیکان برنده نداشت
دیدار تیم‌های نساجی مازندران و پیکان تهران در چارچوب هفته ششم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران با تساوی ۲ بر ۲ به اتمام رسید.
تیم‌های نساجی مازندران و پیکان تهران در چارچوب هفته ششم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران در شهر ساری به مصاف هم رفتند که در پایان تساوی پرگل ۲ بر ۲ به ثبت رسید.
این بازی جذاب در نیمه اول تنها یک گل داشت. کریم اسلامی در دقیقه ۳۶ توپ سرگردان در محوطه جریمه را کنترل کرد و با ضربه‌ای دقیق به تور دروازه فرهاد مجد کرمانشاهی چسباند تا دومین گل این فصل خود را بزند.
در ۴۵ دقیقه دوم پیکان برای جبران گل خورده پیش کشید و توانست کامبک بزند. ابراهیم صالحی، کاپیتان خودروسازان، ستاره این تیم بود. او ابتدا در دقیقه ۶۶ ارسال اسماعیل بابایی را با ضربه سری زیاد همراه کرد تا همه چیز به تساوی کشیده شود و ۱۱ دقیقه بعد از اشتباه علیرضا حقیقی در خروج از دروازه و مدافعین نساجی بهره برد و با شوتی محکم در دهانه دروازه گل دوم تیم میهمان را به ثمر رساند.
اما این پایان ماجرای این مسابقه جذاب نبود. نساجی که دوست نداشت دومین باخت خانگی را تجربه کند موفق شد در دقیقه ۸۲ به وسیله حسن نجفی نتیجه را ۲ بر ۲ کند. نجفی با تیزهوشی توپ را از بین مدافعین و دروازه بان پیکان ربایید و دروازه بدون گلر را باز کرد تا این جدال تماشایی برنده نداشته باشد.
نساجی با این تساوی ۶ امتیازی شد و در رده یازدهم جای گرفت و پیکان بعد از باخت هفته قبل با ثبت این تساوی ۱۱ امتیازی شد و در جایگاه چهارم قرار گرفت.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما