امروز، پنج شنبه، ۱۸ آذر ۱۴۰۰

فجری‌ها دویدند، سپاهان گل زد

 فجر شهید سپاسی: صفر 
فولاد مبارکه سپاهان 2
گل ها: عزت ا... پورغاز دقیقه 35محمدرضا حسینی دقیقه 58
داور: ناصر جنگی- محمدجواد مداح- مهدی سیفی- یاسر همرنگ
اخطار: فرشاد احمدزاده(۴۰) محمدرضاحسینی(۵۰)امید منصوری(۶۹) گئورگی گولسیانی(۷۰)
فجرشهید سپاسی:
 ایمان صادقی، عرفان معصومی، محمد قنبری، علی مولایی، امید منصوری، سعید زارع، حمید نعمتی(۷۰-محمدپارسا سیمکانی)
احمد زنده روح(۶۴-اتابک زارعی)، میلاد احمدی، رضا آقابابایی(۶۴-شهرام گودرزی)حسین مهربان
سرمربی: علی اصغر کلانتری
سپاهان:
کریستوفر کنت، گئورگی گولسیانی، عزت‌ا... پورقاز، دانیال اسماعیلی‌فر، امید نورافکن، مسعود ریگی، محمد کریمی، فرشاد احمدزاده، محمدرضا حسینی(۷۵- یاسین سلمانی) سجاد شهباززاده، شهریار مغانلو(۳+۹۰-حسن شوشتری)
سرمربی: محرم نوید کیا
سپاهان با ارائه یک بازی برتر در حافظیه موفق شد چهارمین پیروزی فصلش را به دست آورد.فجرسپاسی در حافظیه خالی از تماشاگر میزبان سپاهان مدعی بود. در ابتدا بازی متعادل دنبال می‌شد اما این سپاهان بود که با گذشت زمان برتری خود را به حریف دیکته کرد و در روزی که چمن ورزشگاه شیراز کیفیت مطلوبی نداشت روی سانتر احمدزاده و ضربه سر پورقاز از میزبان پیش افتاد‌.
در نیمه دوم این مسابقه تلاش فجری‌ها برای برگرداندن بازی نتیجه نداشت و سپاهان روی یک حرکت سریع با مثلث مغانلو، شهباز زاده و حسینی تیر خلاص را به میزبان زد و در ادامه نیز فرصت برای بیشتر کردن اختلاف نتیجه را داشت. این مسابقه بسیار پر برخورد دنبال شد و داور چندین بار از کارت زردش استفاده کرد. ضمن اینکه کلانتری و بازیکنان فجر به گل دوم سپاهان بسیار معترض بودند و اعتقاد داشتند خطا روی مهربان گرفته نشده 
است.
فجری ها در این دیدار به مانند  سایر بازی‌های گذشته خود از دوندگی های خوبی برخوردار بودند آنها با دوندگی های بی امانی که در میانه میدان داشتند  به خوبی نفس زردپوشان اصفهانی را گرفتند اما بازیکنان فولاد مبارکه سپاهان که از تجربه بالایی برخوردار بودند و به نوعی می‌توان گفت این تیم  یکی از متمول ترین تیم های لیگ برتر فوتبال کشورمان می باشد با توجه به تجربه بالایی که داشتند و از شم  گلزنی خوبی برخوردار بودند توانستند از موقعیت‌های به دست آمده  به خوبی استفاده کنند و دو بار دروازه فجر شهید سپاسی باز کنند اگرچه فجر در این دیدار بازی را واگذار کرد اما به جرأت می‌توان گفت که در این دیدار جنگ دارا و ندار بود جنگ یکی از تیم‌های تا دندان مسلح فوتبال کشورمان بود که با توان مالی خوبی که دارد توانسته بازیکنان زیادی را  جذب کند اما فجر با قدرت جوانی و دوندگی های خوبی که دارد و با تکیه بر درایت علی‌اصغر کلانتری امربی و نام آشنای فوتبال فارس و کشور توانست یک فوتبال قابل قبول را به نمایش بگذارد سپاهانی‌ها به غیر از دو گلی که به ثمر رساندند در حد و اندازه یک تیم مدعی نبودند و اگر جوانان فجر به‌خوبی قدر فرصت‌ها را می‌دانستند و دقت عمل بیشتری را در زدن ضربات نهایی چاشنی حرکات خود می‌کردند بدون شک سپاهان نیز به مانند استقلال  با حداقل یک امتیاز از شیراز می رفت
* شرح گل‌ها:
فجر ۰ سپاهان ۱(دقیقه ۳۵: عزت ا... پورقاز): سپاهان پشت محوطه صاحب ضربه ایستگاهی شد که سانتر خوب فرشاد احمدزاده روی سر عزت الله پورقاز نشست و گل اول بازی به ثمر 
رسید.
فجر ۰ سپاهان ۲ (دقیقه ۵۸: محمدرضا حسینی): فرار از سمت چپ سجاد شهباز زاده روی پاس مغانلو منجر به پاس در عرض دقیق شهباز زاده برای حسینی شد و محمدرضا حسینی دروازه صادقی را برای بار دوم باز کرد.
 * دقایق حساس:
دقیقه ۸: ضربه خوب کرنر زنده روح را کنت راهی کرنر کرد.
دقیقه ۵۵: فرصت مناسب برای فجر روی ضربه کرنر که توسط مدافع سپاهان به بیرون فرستاده شد.
دقیقه ۷۳: موقعیت خطرناک برای سپاهان که شوت سجاد شهباز زاده از بالای دروازه فجر به بیرون رفت.
دقیقه ۷۴: بهترین موقعیت فجر در این بازی به دست امد که پاس شهرام گودرزی را حسین مهربان به پای کنت زد.
دقیقه ۷۸: فرصت تک به تک برای مغانلو که توسط ایمان صادقی دور شد.
دقیقه ۸۳: شوت پای چپ زیبای فرشاد احمدزاده از پشت محوطه به تیرک افقی فجر برخورد کرد.
* اتفاق ویژه:
سپاهان پس 14 سال و 2 ماه توانست فجر را در شیراز شکست دهد. سپاهان آخرین بار در ۲۰ شهریور ۱۳۸۶ در لیگ هفتم با هدایت لوکا بوناچیچ با نتیجه دو بر صفر توانست فجر را در شیراز شکست دهد. سپاهان در لیگ های هشتم و نهم و یازدهم و دوازدهم و لیگ سیزدهم مقابل فجر در شیراز ۴ باخت و یک مساوی به دست آورده بود.
* در حاشیه:
*وضعیت بد چمن حافظیه باعث اعتراض و شوکه شدن بازیکنان سپاهان شد.
*فرشاد احمدزاده در نیمه نخست درحالی که بازی متوقف بود توپ را به پای بازیکن حریف کوبید تا یک کارت زرد بی مورد را دریافت کند و دقایقی بازی با تنش دنبال شود.
*گل دوم سپاهان در شرایطی به ثمر رسید که پیش از ضدحمله سپاهان حسین مهربان نقش بر زمین شده بود و فجری‌ها به شدت به گل سپاهان معترض بودند‌.
*اعتراض شدید اصغر کلانتری سبب شد داور او را با کارت زرد جریمه کند و شخصا برای آرام کردن او به کنار زمین برود.
*محمدرضا حسینی پس از گلزنی به فجر ترجیح داد مقابل تیم سابقش خوشحالی نکند.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما