امروز، پنج شنبه، ۱۸ آذر ۱۴۰۰

اجرای طرح سواد حرکتی برای دانش‌آموزان فارس آغاز شد

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: طرح سواد حرکتی ویژه دانش آموزان دوره ابتدایی برای ارتقای سلامت جسمانی دانش آموزان استان آغاز شد.
فرهاد اسماعیلی افزود: در دوران کرونا دانش آموزان دچار آسیب های فراوان جسمی از جمله افزایش وزن و چاقی و ناهنجاری اسکلتی شدند که با اجرای طرح کوچ (کنترل وزن و چاقی) و سواد حرکتی در صدد حل این معضلات هستیم.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس که در آیین استانی اجرای طرح سواد حرکتی دانش آموزان فارس در دبستان شهید فرج الله محمدی ناحیه ۲ شیراز سخن می گفت، ادامه داد: با اجرای طرح کنترل وزن و چاقی متوجه شدیم ۲۶ درصد از دانش آموزان فارس دچار اضافه وزن و چاقی هستند.
اسماعیلی گفت: طرح سواد حرکتی برای یکصد و ۱۵ هزار دانش آموز دوره ابتدایی فارس اجرا خواهد شد.
رئیس اداره تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی آموزش و پرورش فارس نیز اظهار کرد: مطالعات منظمی از سال ۱۳۹۵ در وزارت آموزش و پرورش بر روی ساختار قامتی و جسمانی دانش آموزان آغاز شد که منجر به تدوین و اجرای طرح کوچ و سواد حرکتی شده است. آیت ا... دهقان گفت: سواد حرکتی را می توان دانش، درک، آگاهی و شایستگی بدنی و جسمانی افراد برای اجرای فعالیت های با کیفیت حرکتی دانست که  این حرکات راه رفتن صحیح، نشستن صحیح، لی لی کردن، جهیدن، پریدن و سایر حرکات بنیادی جسمانی را شامل می شود. وی بیان کرد: این طرح ۳۰ درصد از دانش آموزان شهری را شامل می شود  و در اردیبهشت ماه با ارزیابی نهایی دبیران تربیت بدنی و اولیا به پایان می رسد. رئیس اداره تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی آموزش و پرورش فارس افزود:  هر کلاس و پایه ای آزمون و حرکات مخصوص به خود دارد که برای اجرای موفق این طرح همکاری اولیا در مدارسی که کلاس هایشان غیرحضوری است بسیار ضروری است.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما