امروز، پنج شنبه، ۱۸ آذر ۱۴۰۰

با اصلاح شبکه‌های آبرسانی بخش اعظمی از مشکل تأمین آب ارسنجان رفع می‌شود

یکی از بیشترین مشکلات به ویژه در روستاهای شهرستان ارسنجان تأمین آب آشامیدنی است که تلاش خواهیم کرد پیش از آغاز تابستان قسمتی از مشکلات را با اصلاح شبکه های آب رسانی و تکمیل پروژه های جدید رفع کنیم.
دکتر محمد هادی ایمانیه در ششمین سفر شهرستانی خود، به ارسنجان سفر کرد و به بررسی مشکلات این شهرستان پرداخت.
استاندار فارس در پایان این سفر با اشاره به بررسی‌های میدانی خود عنوان کرد: یکی از بیشترین مشکلات به ویژه در روستاهای شهرستان ارسنجان تأمین آب آشامیدنی است که تلاش خواهیم کرد پیش از آغاز تابستان قسمتی از مشکلات را با اصلاح شبکه های آب رسانی و تکمیل پروژه های جدید  حل کنیم. 
وی در ارتباط با آب مورد نیاز کشاورزی نیز گفت: تلاش می کنیم با استفاده از آنچه تکنولوژی های جدید امکان پذیر کرده است مشکلات این حوزه رفع شود.
به اعتقاد نماینده عالی دولت در استان فارس، تکمیل بیمارستان جدید ارسنجان موضوع دیگری که برای مردم شهرستان درخور اهمیت است؛ تلاش میکنیم علاوه بر مصوبه دولت در ارتباط با تکمیل این بیمارستان با توافقی که بین دانشگاه علوم پزشکی و شهرداری ارسنجان انجام می‌شود تکمیل این پروژه سرعت گیرد.
شبانه روزی شدن درمانگاه های مستقر در روستاهای خبریز و شورآب از دیگر درخواست های 
مردمی این مناطق بود که استاندار فارس در این خصوص نیز گفت:  با همکاری دانشگاه علوم پزشکی به زودی شاهد تحقق این خواسته مردمی خواهیم بود.
دکتر ایمانیه عنوان کرد: تبدیل به بخش شدن ترکیبی از روستاهای  شورآب و خبریز را پس از تفاهمی که اتفاق خواهد افتاد شخصا پیگیری خواهم کرد.
وی ابراز امیدواری کرد پروژه جاده ورودی ارسنجان تا پایان سال  تکمیل شود.
دکتر ایمانیه در ارتباط با آموزشکده علوم پزشکی مستقر در ارسنجان نیز ابراز امیدواری کرد با تفاهمی که به زودی بین خیرین و دانشگاه علوم پزشکی انجام خواهد شد، بتوانیم این پروژه را فعال کنیم.
وی با اشاره به اهمیت پروژه آبرسانی به شهر ارسنجان خاطرنشان کرد: هفته آینده نشست  با سرمایه گذار و پیمانکار و استانداری، آب منطقه ای و آبفا برگزار خواهیم کرد و امیدواریم با کمک نماینده این منطقه در مجلس شورای اسلامی بتوانیم اعتبارات لازم برای تکمیل پروژه را تأمین کنیم و پیش از شروع فصل گرم مشکل تأمین آب را رفع کنیم.
تکمیل چند پروژه ورزشی و همچنین کتابخانه ارسنجان که ۱۳ سال است نیمه تمام باقی مانده از دیگر مواردی بود که استاندار فارس در این سفر به بررسی راهکارهای رفع مشکلات آنها 
پرداخت.
دکتر ایمانیه همچنین با اشاره به بازدید از پروژه خیر ساز مرکز دیالیز در این شهرستان، ابراز داشت:  این پروژه توسط خیر محترم آقای ابراهیمی شروع شده و دارای  بخش های پژوهشی و مرکز دیالیز با ۲۴ تخت و همچنین درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی است و در  جلسه ای که به زودی با ایشان خواهیم داشت  به بررسی مسائل مربوط به تکمیل این مرکز  بپردازیم.
استاندار فارس همچنین عنوان کرد: توافق کردیم ۵۰ درصد آماده سازی جاده بین ارسنجان و  مرکز دیالیز که به خوبی و زیبایی ساخته شده با کمک خیر محترم  و ۵۰ درصد از سوی دولت تأمین اعتبار شود تا بتوانیم در چند ماه آینده از این مرکز استفاده کنیم.
نماینده عالی دولت همچنین به اقدامات در خور تقدیر یک سازمان مردم نهاد در ارسنجان اشاره کرد که در حادثه آتش‌سوزی جنگل های منطقه، فعالیت های اثر بخشی انجام داده اند.
وی اظهار کرد: حرکت زیبای این گروه می‌تواند به الگویی برای کل کشور تبدیل شود.
استاندار فارس در این سفر همچنین با عشایران مستقر در منطقه دیداری صمیمانه داشت و به صحبت های آنها در باره مشکلات و مسائل زندگی عشایری توجه کرد. 
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما