امروز، سه شنبه، ۵ مهر ۱۴۰۱

آغاز طرح قرنطینه هوشمند

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز  آخرین وضعیت کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز چهارشنبه، سوم آذر ۱۴۰۰ اعلام کرد.
 سیدروح اله حسینی با اعلام بستری ۱۵۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت، مجموع بیماران بستری مثبت و مشکوک دارای علایم را که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند، هزار و ۲۱۳ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۵۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
دکتر حسینی در ادامه با اعلام جان باختن هفت هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را هفت هزار و ۲۰۹ نفر اعلام کرد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه همچنین از بهبودی ۴۸۴ هزار و ۸۹۴ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
 وی مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از ابتدا تاکنون را پنج میلیون و ۷۹۹ هزار و ۴۰۰ دوز اعلام کرد و گفت: از این تعداد سه میلیون و ۱۳۱ هزار و ۱۶ دوز نوبت اول و دو میلیون و ۶۶۸ هزار و ۳۸۴ دوز نوبت دوم واکسن بوده است.
این مقام مسئول در دانشگاه با اشاره به آغاز طرح قرنطینه هوشمند و کاهش محدودیت ها در روزهای آینده برای افرادی که هر دو دوز واکسن را دریافت کرده اند، تأکید کرد: برخی بر این باورند که دریافت واکسن به تنهایی موجب پیشگیری از ابتلا و انتشار این بیماری می شود، اما واکسیناسیون در کنار رعایت شیوه نامه های بهداشتی در پیشگیری از ابتلا به کرونا مؤثر است.
دکتر حسینی بیان کرد: تا زمانی که پایان خطر ابتلا به کروناویروس از سوی وزرات بهداشت اعلام نشده است، نباید نکات پیشگیرانه و رعایت شیوه نامه های بهداشتی را فراموش کنیم.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما