امروز، جمعه، ۸ مهر ۱۴۰۱

٧٠٠ راهدار در طرح زمستانه حضور خواهند داشت

مهدی اسلامی- تماشا
رزمایش آمادگی دستگاه های عضو مدیریت بحران برای آغاز طرح امداد و نجات زمستانه بل حضور جمعی از مسئولان فارس در شیراز برگزار شد. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس دوشنبه یکم آذرماه در آیین آغاز طرح سراسری امداد و نجات زمستانی در فارس، گفت: ۷۰۰ راهدار در بیش از ۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر محورهای حادثه خیز استان در زمستان حضور خواهند داشت تا در صورت بروز خطرات احتمالی مشکلات مردم را برطرف کند. علیرضا سیاهپور تأکید کرد: بیش از ۹۰درصد تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز در طرح زمستانه توسط راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس به روز رسانی شده این در حالی است که ۵۲ راهدارخانه ثابت و ۶ راهدارخانه سیار نیز در این طرف فعال خواهند بود. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس افزود: ۷۴ اکیپ ثابت راهداری و ۱۳۵ اکیپ سیار راهداری نیز در طرح امداد و نجات زمستانه امسال در فارس فعالیت خواهند کرد. به گفته این مقام مسئول، یکی از اقداماتی که اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در اولویت فعالیت‌های خود قرار داده است بهسازی راه‌های روستایی است از این رو در تلاش هستیم تا مشکلاتی که در حوزه راهداری و حمل و نقل راه‌های روستایی فارس  وجود دارد را برطرف کنیم.
فرمانده انتظامی استان فارس نیز در این مراسم گفت: بیش از ۵٠٠ نیروی انتظامی در این طرح در اقصی نقاط استان حضور خواهند داشت و نسبت به رفع مشکلات احتمالی اقدام خواهند کرد. سردار رهام‌بخش حبیبی اضافه کرد: براساس برآوردهای انجام شده شش محور دارای نقاط حادثه‌خیز زمستانی هستند که این محورها توسط نیروهای امدادی که در این طرح فعالیت خواهند کرد ایمن سازی شده تا مشکلات احتمالی خطری را برای مردم نداشته باشد.
فرمانده انتظامی فارس ادامه داد: تمام نیروهای خدمت رسان در سطح استان این آمادگی را دارند تا در صورت بروز هرگونه خطرات احتمالی نسبت به برطرف کردن آنها اقدام کنند.
حبیبی خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است که موضوع فرهنگ ترافیکی نیز یکی از اساسی ترین مسائلی است که مردم باید مد نظر داشته باشند. او عنوان کرد: بیش از ۵۰ درصد از آسیب‌هایی که در حوزه ترافیکی به مردم وارد می‌شود در حوزه  فرهنگ ترافیکی است از این‌رو رسانه‌ها و مسئولین حوزه فرهنگ باید اطلاع رسانی لازم را در حوزه ترافیک در اولویت داشته باشند.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما