امروز، سه شنبه، ۵ مهر ۱۴۰۱

ساده‌انگاری عامل اصلی اوج‌گیری شیوع کروناست

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تأکید کرد که ساده‌انگاری و تصور عادی شدن شرایط مهمترین عامل تاثیرگذار در اوج‌گیری مجدد شیوع کرونا در فارس و موجب نگرانی شدید سیستم سلامت است. 
دکتر سید روح‌ا... حسینی دوشنبه اول آذر، در تشریح آخرین وضعیت شیوع کروناویروس در استان فارس، از افزایش تعداد بیماران جدید بستری شده در مراکز درمانی استان فارس خبر داد و گفت: طی روز گذشته ۱۵۹ بیمار جدید دارای علائم و مشکوک ابتلا به کرونا در بیمارستان‌های فارس بستری شده‌اند.
او آخرین آمار تعداد بیماران بستری در فارس را ۱۱۹۲ نفر اعلام و اضافه کرد: متاسفانه ۱۶۴ نفر از این بیماران به دلیل وخامت شرایط جسمانی، در بخش‌های آی سی یو، تحت مراقبت ویژه درمانی هستند.
* افزایش جانباختگان کرونا به ۷۱۹۴ نفر در فارس
این مقام مسئول همچنین از جان باختن ۶ هم استانی دیگر در اثر ابتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت خبر داد و افزود: مجموع جانباختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون در فارس، به هفت هزار و ۱۹۴ نفر افزایش یافت.
مدیر روابط عمومی دانشگاه با بیان اینکه تا کنون پنج میلیون و ۷۶۶ هزار و ۸۶۷ دوز واکسن کرونا در فارس تزریق شده است، گفت: از این تعداد سه میلیون و ۱۲۱ هزار و ۹۹۲ دوز نوبت اول و دو میلیون و ۶۴۴ هزار و ۸۷۵ دوز نوبت دوم واکسن کرونا بوده است.
حسینی با اعلام نگرانی مجموعه سلامت فارس نسبت به افزایش بی توجهی های عمومی و ساده انگاری در مورد خطر این بیماری و پیامدهای ناگوار آن، اضافه کرد: بی توجهی به شیوه نامه های بهداشتی موجب شده تا امسال علاوه بر بیماری کووید ۱۹ ، احتمال مواجه شدن با بیماری آنفلوآنزا نیز وجود داشته باشد.
او ادامه داد: در دو سال گذشته با توجه به رعایت شیوه نامه های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، موج آنفلوآنزا را تجربه نکردیم؛ اما شرایط کنونی جامعه و بی توجهی به رعایت بهداشت، موجب اوج گیری خطر شیوع آنفلوآنزا در کنار کرونا شده است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، به مردم توصیه کرد که ضمن رعایت شیوه نامه های بهداشتی، استفاده از ماسک را جدی بگیرند تا علاوه بر کرونا، از بیماری های فصلی نیز مصون بمانند.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما