امروز، سه شنبه، ۵ مهر ۱۴۰۱

بیش از ۷ هزار کتابخانه در مدارس فارس وجود دارد

سیده ناهید تقویان- تماشا
مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه در فارس بیش از ۷ هزار کتابخانه در مدارس وجود دارد، گفت: در استان همچنین بیش از ۱۹ هزار کتابخانه کلاسی ویژه دانش اموزان ابتدایی وجود دارد.
دکتر فرهاد اسماعیلی ظهر دوشنبه در آئین تقدیر از فرهنگیان و دانش آموزان مؤلف شیراز و رونمایی از ۴ کتاب تألیف شده توسط معلمان استان فارس، گفت: همه ما از ضرورت کتاب خوانی آگاه هستیم و آنچه که امروز ضرورت دارد راهکارهای ترویج کتاب خوانی است.
وی با اشاره به اینکه در سلوک دینی ما نیز همواره به کتابخوانی و علم اندوزی تأکید شده است، گفت: از راه‌های افزایش سرانه مطالعه در دانش آموزان حمایت از نوشته‌ها و کتاب‌های تألیف شده در حوزه کودک و نوجوان است.
وی گفت: معلمان باید از هر فرصتی برای مطالعه و ترویج کتابخوانی در کلاس‌های درس بهره بگیرند و موضوعات درسی را به کتاب‌های کودک و نوجوان پیوند بزنند.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس ادامه داد: معلمان با توجه به شناختی که از ذائقه و دنیای دانش آموزان و کودکان دارند می‌توانند به مؤلفان قابل اعتماد و موفقی تبدیل 
شوند.
اسماعیلی گفت: نویسندگی را در دانش آموزان نباید الزاما به سمت چاپ کتاب سوق داد بلکه باید نسبت به خاطره نویسی، داستان نویسی و انشا نویسی توجه ویژه داشته باشیم.
وی گفت: ذائقه دانش آموزان کمی عوض شده است و باید به صورت نرم و برنامه ریزی شده سلایق و علایق دانش آموزان را به سمت موضوعات اخلاقی سوق دهیم.
رئیس آموزش و پرورش ناحیه ۴ شیراز نیز بیان کرد: زمانی یک جامعه به فرزانگی و سعادت خواهد رسید که سرانه مطالعه خود را همواره افزایش دهد.
احمدرضا حسن شاعلی افزود: خوانش کتاب‌های مفید می‌تواند نشاط و سلامت روح را در دانش آموزان در پی داشته باشد.
در پایان این مراسم از ۴ کتاب تألیف شده توسط معلمان استان فارس در زمینه کودک و نوجوان نیز رونمایی شد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما