امروز، چهار شنبه، ۲۸ مهر ۱۴۰۰

رقابت ۳۰ تیم در لیگ برتر کشتی فرنگی و آزاد

مراسم قرعه کشی بیست و یکمین دوره رقابت‌های لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی باشگاه‌های کشور برگزار شد.
مراسم قرعه کشی بیست و یکمین دوره رقابت‌های لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی باشگاه‌های کشور در محل دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار شد.
بر این اساس، پیکارهای لیگ برتر کشتی به شرح زیر قرعه کشی شد:
کشتی آزاد:
گروه الف: سهند ارس - آکادمی کشتی نادری خادم- هیأت کشتی لرستان
گروه ب: صنایع مازندران - ستارگان ساری- خراسان جنوبی- مقاومت تهران
گروه ج: دانشگاه آزاد اسلامی- شهید صدرزاده- فرم دمای اراک- جوانان البرز
گروه د: فولادین ذوب آمل - پاس ناجا- آلومینیوم حکمتی
کشتی فرنگی:
گروه الف: رعد پدافند ارتش - شهرداری مسجد سلیمان- شهدای امین آباد ری- فولادین ذوب آمل
گروه ب: دانشگاه آزاد اسلامی - خراسان جنوبی- سید بابل- شهدای مدافع حرم قم
گروه ج: سینا صنعت ایذه - رهپویان شهید سلیمانی- رضا پویش جنوب - جوانان البرز
گروه د: زاگرس کردستان - سازین سعید اندیمشک - هیأت کشتی لرستان- آریوبرزن بهبهان
این مسابقات از اواخر مهرماه آغاز می‌شود که برنامه و زمانبندی آن طی روزهای آتی اعلام خواهد 
شد.
* علیرضا دبیر: تیم‌هایی که در لیگ کشتی پول ندادند کنار بکشند
رئیس فدراسیون کشتی گفت: لیگ باید محل درآمدی برای کشتی گیران باشد و تیم‌ها باید برای آن هزینه کنند.
مراسم قرعه کشی بیست و یکمین دوره رقابت‌های لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی باشگاه‌های کشور امروز در دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار شد.
علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در این مراسم گفت: خدا را شکر از زمانی که من آمده ام سومین سالی است که لیگ کشتی را قرعه کشی می‌کنیم.
وی ادامه داد: تیم‌هایی که پول ندادند کنار بکشند. لیگ باید محل درآمدی برای کشتی گیران باشد و اگر قرار باشد تیم‌ها در رسانه‌ها دیده شوند، باید برای آن هزینه کنند.
دبیر تصریح کرد: اگر کشتی‌گیری برایتان کشتی نگرفت، پولش را ندهید، اما اگر کشتی گرفت باید پولش را بدهید و رعایت مسائل اخلاقی را داشته باشید و حقشان را بدهید.
رئیس فدراسیون کشتی گفت: لیگ محل مناسبی برای کسب درآمد کشتی‌گیران است. تیمی که ۳ یا ۴ میلیارد هزینه می‌کند مطمئنا سرگروه می‌شود، نه تیمی که ۲۰۰ میلیون هزینه کرده است.
وی گفت: یادمان نرود اگر لیگ سال قبل را راه نمی‌انداختیم، نمی‌توانستیم به افتخاراتی که امسال در المپیک کسب کردیم برسیم. یادمان باشد حتماً در لیگ، بحث داوری و اشتباه وجود دارد اما از شما می‌خواهم که گذشت کنید تا کشتی خراب نشود.
دبیر تصریح کرد: اینکه مقام معظم رهبری برای کشتی آزاد و فرنگی ما در فاصله چند روز پیام می‌دهد یعنی اتفاق بزرگی افتاده است و ما همه باید تلاش کنیم که کشتی را بالا بیاوریم.
وی با تقدیر از صدا و سیما گفت: رسانه ملی کنداکتور خود را برای ما ۱۰ روز خالی گذاشت و این یک حرکت بسیار خوب بود و ما باید همیشه صدا و سیما را همراه خود داشته باشیم.
دبیر اظهار داشت: نگاه ما المپیک پاریس است. فریب این مسابقات جهانی را نخوریم. لیگ را باید طوری برنامه ریزی کرد که بعد از مسابقات المپیک و جهانی اهمیت کافی داشته باشد.
رئیس فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: از کشتی‌گیران و تیم‌ها خواهش می‌کنم با هم صادق باشند. تعهدات را با هم مکتوب کنید تا به مشکل بر نخوریم. لیگ‌ها تا امسال خیلی خوب برگزار شده است. با رئیس سازمان لیگ شرط گذاشتیم که امسال هم همینطور پای کار بایستد، چون این لیگ آبروی کشتی است. تیمی که در کشتی به دنبال پول باشد به هیچ چیز نمی‌رسد و در کشتی باید عاشق آن باشید.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما