امروز، چهار شنبه، ۲۸ مهر ۱۴۰۰

برترین‌های رقابت‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس مرکز علوم و فنون شناخته شدند

مجتبی مولایی - سرویس ورزشی 
اختتامیه مسابقات هفته دفاع مقدس با حضور  غلامحسن  پیروانی و محمد عباسی  برگزار و از مدال‌آوران مرکز آموزش علوم و فنون تجلیل شد. به مناسبت هفته دفاع مقدس ۶ رشته ورزشی تیراندازی بادی، پاورلیفتینگ، دارت، دوومیدانی، والیبال و فوتبال در این مرکز به مناسبت چهل و یکمین سالگرد گرامیداشت هفته دفاع مقدس و به منظور قدردانی از مقام شامخ شهدا و جانفشانی و از خودگذشتگی جانبازان، آزادگان و ایثارگران ۸ سال دفاع مقدس برگزار شد که در اختتامیه این رویدادها با حضور سرهنگ سید حسن پاک رو فرماندهی دانشکده زرهی، سرهنگ سلیمی فرماندهی دانشکده پیاده، غلام پیروانی پیشکسوت فوتبال فارس و کشور، محمد عباسی مربی ارزنده فوتبال فارس و کشور، عباس زارع پیشکسوت فوتبال فارس، حسینی رئیس هیأت فوتبال شهرستان شیراز، مهدوی یار مدیر عامل باشگاه ایمان سبز، موسوی مدیر عامل باشگاه استقلال شیراز، هاشمی نماینده حفاظت و اطلاعات و اسماعیلی نماینده بازرسی پادگان شماره۲ و مجتبی مولایی مدیر تربیت بدنی ارشد نظامی آجا در استان فارس در مجموعه فرهنگی ورزشی پردیس انجام شد.
در رشته دارت با حضور ۴۰ شرکت کننده از کارکنان پایور و وظیفه انجام شد که پس از رقابتی نزدیک و هیجان انگیز  محمد رحمتی قهرمان شد ، حبیب ا... جهانیان و  بهبود اسپرجانی به ترتیب دوم و سوم شدند.
در رشته  تیراندازی بادی با حضور ۵۰ شرکت کننده از سراسر یگان های مرکز آموزش علوم و فنون نزاجا برگزار که در رشته انفرادی سرگرد حسین‌فتحی از گردان ۱۹۴ قهرمان شد، سرگرد مصطفی وکیلی از قرارگاه فرماندهی و ستوان سوم عبدالمطلب حق‌شناس از گردان ۱۹۴ به ترتیب دوم و سوم 
شدند.
در بخش تیمی گردان ۱۹۴، قرارگاه فرماندهی و دژبان به ترتیب اول تا سوم شدند.
در رشته پا‌ورلیفتینگ با حضور ۵۳ ورزشکار برگزار شدکه پس از رقابت جذاب گروهبان یکم وظیفه محمد رستگار از گردان ۱۹۴ قهرمان شد، حمید احمدی از دانشکده پیاده نایب قهرمان شد و محمد حسین ثابت از گردان ۲۴۱ بر سکوی سوم ایستاد.
در رشته دوومیدانی و دو ۱۰۰ متر با حضور ۴۵ ورزشکار برگزار شد که پس از پایان این رقابت نفس گیر سرباز وظیفه علیرضا دبیری از گردان ۲۴۱ قهرمان شد، سرباز وظیفه عادل هدایتی نیکو از دژبان و سرباز علیرضا مرادپور از گردان ۱۹۴ به ترتیب دوم و سوم شدند.
در رشته والیبال با حضور ۹ تیم از یگان های مرکز برگزار شد که پس از برگزاری دور مقدماتی  گردان ۱۹۴ قهرمان این رقابت‌ها شد و تیم والیبال دانشکده پیاده بر سکوی دوم ایستاد.
در ادامه این رقابت‌ها در رشته فوتبال با حضور ۱۰ تیم از مرکز آموزش علوم و فنون مکانیزه نزاجا به استعداد ۲۲۰ نفر در دو گروه پنج تیمی به صورت دوره‌ای با هم به رقابت پرداختند که پس از رقابتی سخت و نفس‌گیر تیم‌های دژبان، پادگان شماره ۲، دانشکده پیاده و گردان پشتیبانی و خدمات به یک‌چهارم نهایی راه یافتند که به صورت ضربدری در یک چهارم به رقابت پرداختند که پادگان شماره ۲، دانشکده پیاده موفق شدند با پیروزی بر حریفان خود به فینال این دوره از رقابت‌ها راه یابند و تیم پادگان شماره ۲ زرهی موفق شد. 
در ضربات پنالتی با نتیجه ۷ بر ۶ به پیروزی برسد و بر سکوی اول این دوره از رقابت ها بایستد ترکیب تیم فوتبال پادگان شماره۲ زرهی اله مراد کریمی، عبدالرضا زارع، اکبر انصاری، احمد مومنی زاده، محسن قائدی، قاسم ایزدی، عباس شجاعی، قاسم درفش، رحمان بیژنی، وحید دهقانی مهدی شهسوار، اسماعیل خسروانیان، علیرضا دبیری، کرشی، جاوید، محمد علی حاتمی، مهدی کارآمد (کاپیتان)کریم جنت زاده سرپرست و میثم عبادی سرمربی این تیم  بودند. 
 سرتیپ ابوالقاسم رضایی در حاشیه این دیدار به خبرنگار ما گفت: مزیت ورزش در افزایش شادکامی و سرسختی نظامیان بر پایه درک این مطلب است که فعالیت بدنی و تناسب اندام می تواند موجب اثرات جسمی و روانی مثبت و افزایش اعتماد به نفس افراد شود. 
وی در ادامه گفت: ورزش در نیروهای مسلح از اهمیت فراوانی برخوردار است که در همه تخصص‌های در ارتش ورزش ریشه دوانده است و دامنه گسترده‌ای در تمام بخش های این نیرو دارد در همین راستا تربیت‌بدنی ارشد نظامی آجا در استان فارس کهگیلویه و بویراحمد با برنامه‌ریزی و همدلی و شناسایی ورزشکاران نخبه در بین کارکنان پایور و وظیفه و همچنین با به‌کارگیری تمامی ظرفیت‌های موجود آینده روشنی را برای ورزش ارشد نظامی فارس به ارمغان آورده است.
سرتیپ رضائی از همه دست اندرکاران این جشنواره فرهنگی ورزشی، مجتبی مولایی مدیر تربیت بدنی ارشد نظامی آجا دراستان فارس، ستوان یکم اکبر هاشمی مدیر تربیت بدنی مرکز آموزش علوم و فنون و کارمند ایمان کاظمی جانشین وی و همچنین مهدی کارآمد افسر ورزش پادگان شماره ۲ و کریم جنت جانشین وی تشکر و قدردانی نمود. 
در پایان اختتامیه ورزشکاران ۶ رشته ورزشی از دست مسئولین ورزش فارس و شیراز حکم قهرمانی، مدال، کاپ و جوائز نقدی و غیر نقدی خود را دریافت کردند. 
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما