امروز، چهار شنبه، ۲۸ مهر ۱۴۰۰

ورود مدعی‌العموم به تخلفات واگذاری کارخانه آزمایش

معاون قضایی ریاست دادگستری استان فارس اعلام کرد: دادستان شهرستان مرودشت، از سوی ریاست دادگستری استان، ماموریت یافته که با ضابطین خاص قضایی و کارشناسان مجرب اقتصادی به مسئله کارخانه آزمایش از ابتدای واگذاری تا کنون ورود کرده و آن را مورد بررسی کامل قرار دهد. 
به گزارش خبرگزاری فارس، میزگرد بررسی وضعیت کارخانه آزمایش مرودشت، صبح دوشنبه ۱۹ مهرماه، به میزبانی خبرگزاری فارس، در محل اداره کل دادگستری استان فارس برگزار شد.
در این جلسه ابتدا، نیک منش، نماینده کارگران کارخانه، تاریخچه مختصری از آنچه بر این کارخانه از ابتدای واگذاری تا کنون که جز زمین و ملک آن چیزی باقی نمانده، ارائه داد و سپس به تلاش های صورت گرفته در راستای سامان دادن به شرایط کارخانه پرداخت. سپس جلال رشیدی کوچی، نماینده مردم مرودشت در مجلس گفت: ما در مجلس در حال نهایی کردن طرح تحقیق و تفحص از نحوه مدیریت کارخانه و حتی اعمال ماده ۲۳۴ هستیم، اما از مسئولان استانی به‌ویژه دستگاه قضا انتظار داریم که مشخص کنند که سهامداران عمده چه بلایی بر سر کارخانه آوردند، مسببین اصلی چه کسانی هستند و با آنها برخورد شود و در مرحله بعد، پس از تعیین تکلیف کارخانه، زمینه ورود صنایع و سرمایه گذاران فراهم شود تا بار دیگر به عنوان یک واحد تولیدی و صنعتی احیا شود.
معاون قضایی ریاست دادگستری استان فارس نیز با بیان این نکته که آزمایش برند ملی است و این مسئله برای دستگاه قضا اهمیت دارد، اعلام کرد: دادستان شهرستان مرودشت، از سوی ریاست دادگستری استان، ماموریت یافته که با ضابطین خاص قضایی و کارشناسان مجرب اقتصادی به مسئله کارخانه آزمایش از ابتدای واگذاری تا کنون ورود کرده و آن را مورد بررسی کامل قرار دهد.
کوروش زارعی افزود: پس از دستور رئیس دادگستری، نامه ای به همین منظور در تاریخ 6/8/1400 به اداره اطلاعات شهرستان زده شد و مطمئن باشید اگر به شکل مستند، اهمال کاری و تخلفات مشخص گردد، دستگاه قضا هیچ گونه مماشاتی نخواهد داشت و قاطعانه برخورد می کند.
زارعی توضیح داد: از آنجا که مدت زیادی از واگذاری گذشته و اسناد بسیاری باید بررسی شود، نمی‌توان پیش بینی کرد که در چه فرجه زمانی نتیجه حاصل شود اما 
مدعی العموم به این مسئله ورود کرده و مطمئن باشید پیگیری خواهد شد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما