امروز، چهار شنبه، ۲۸ مهر ۱۴۰۰

استرداد ۲۷۵۰ میلیارد ریال مالیات و عوارض در فارس

مدیرکل امور مالیاتی استان فارس گفت: طی ۶ ماه اول امسال، بالغ بر ۲ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال مالیات و عوارض به تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی در فارس، مسترد شده است.
به گزارش مهر، ناصر هاشمی با ذکر این مطلب که همواره یکی از دغدغه‌های فعالان اقتصادی، استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده به آنها در حداقل زمان ممکن بوده است، گفت: در حال حاضر با کوتاه کردن زمان استرداد، این دغدغه مرتفع و مالیات و عوارض ۶ ماه اول امسال در کوتاه‌ترین زمان ممکن به مؤدیان استان فارس مسترد شده است.
وی یادآور شد: فراهم کردن شرایط و زمینه مساعد و اعطای تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی با هدف حمایت از تولید و سرمایه گذاری و رشد و توسعه، تولید ناخالص ملی و ایجاد زمینه مانع زدایی و پشتیبانی از تولیدکنندگان یکی از سیاست‌های کارآمد و مؤثر نظام مالیاتی کشور در عرصه اقتصاد کشور محسوب می‌شود.
هاشمی گفت: بر اساس ردیف (۷) بند (ق) تبصره شش قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، برخورداری از معافیت‌های مالیاتی برای درآمدهای حاصل از صادرات کالاها و خدمات و هر گونه جایزه و مشوق‌های صادراتی منوط به بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور است.
وی افزود: علاوه بر آن به موجب ماده ۱۲ ضوابط اجرایی سیاست‌های ارزی و تجاری برای توسعه صادرات و مدیریت واردات موضوع نامه شماره ۷۱۷۱۸ مورخ ۱۰/‏۰۷/‏۱۴۰۰‬ معاون اقتصادی رئیس جمهور، برای تسهیل مراحل صادرات، وزارت امور اقتصادی و دارایی بدون تعیین هر قید و شرطی، نسبت به استرداد مالیات ارزش افزوده طی یک ماه از تاریخ برگ خروجی صادره توسط گمرک اقدام می‌کند.
مدیر کل امور مالیاتی استان فارس تصریح کرد: تلاش این اداره کل بررسی و رفع موانع تولید و حل مسائل مالیاتی کلیه فعالان اقتصادی بر مبنای تعامل و همکاری است و سعی ما بر این است که استرداد مالیات به مؤدیان از جمله صادر کنندگان در حداقل زمان ممکن انجام شود تا علاوه بر رعایت مقررات قانونی اشاره شده از ایجاد هر گونه اختلال در امر تولید و فعالیت‌های اقتصادی اشخاص جلوگیری گردد.
مدیرکل امور مالیاتی استان فارس همچنین گفت: در حال حاضر امکان استعلام برگشت ارز حاصل از صادرات و میزان رفع تعهد ارزی از طریق مراجعه به سامانه عملیات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی tax.gov.ir فراهم شده است.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما