امروز، چهار شنبه، ۲۸ مهر ۱۴۰۰

بهترین راه شناخت حافظ مراجعه به غزلیات است

امام جمعه شیراز  از نسل جوان خواست که در این ایام، شروع به حافظ خوانی کنند و برای ترویج فرهنگ حافظ تلاش کنند. 
آیت‌ا... لطف‌ا... دژکام در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: 20 مهرماه یاد روز لسان‌الغیب حافظ شیرازی، نه تنها برای شیرازی‌ها و اهالی فارس بلکه برای همه علاقه‌مندان، ادب و معرفت را زنده می‌کند آنچه مسلم است حافظ در طول تاریخ مورد تفسیر‌های متعدد قرار گرفته است.
وی درباره بهترین راه شناخت حافظ گفت: بهترین راه برای شناخت حافظ مراجعه به غزلیات پربار اوست که از این شاعرنامی برای ما به یادگار مانده است.
آیت‌ا... دژکام ادامه داد: بزرگانی مثل علامه طباطبایی و آیت‌ا... سعادت‌پرور و دیگران که در قرن اخیر به تأمل و تعمق در غزلیات حافظ پرداخته‌اند به همه جهانیان اثبات کردند که حافظ در اوج معارف اسلامی و انسانی حرکت می‌کند و آنچه که ما در غزلیات حافظ می‌بینیم به نوعی بازتاب معارف قرآن است. 
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با بیان اینکه در راستای شناخت حافظ مرحوم آیت ا... شهید مطهری بسیار سخنرانی‌های جالبی داشته است، تأکید کرد: خیلی باید تلاش کنیم چهره معنوی حافظ تحت‌الشعاع نگاه‌ها و تفاسیر دیگری که می‌خواهند این شخصیت بزرگ را به نفع خود مصادره کنند، قرار نگیرد.  آیت‌ا... دژکام از نسل جوان خواست که در این ایام، شروع به حافظ‌خوانی کرده و برای ترویج فرهنگ حافظ تلاش کنند‌.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما