امروز، چهار شنبه، ۲۸ مهر ۱۴۰۰

هدف دشمن در سال‌های اخیر درگیر کردن ایران در پرونده‌های امنیتی است

 دبیر شورای عالی امنیت ملی درگیر کردن جمهوری اسلامی ایران در پرونده‌های مختلف امنیتی را از اهداف اصلی دشمنان در سال‌های اخیر عنوان کرد و گفت: اقتدار امروز نظام می‌تواند پشتوانه محکمی برای تلاش همه‌جانبه برای رفع آسیب‌های اقتصادی و معیشتی و بی‌اثر کردن جنگ ادراکی دشمن باشد.
به گزارش ایرنا، اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر روز سه شنبه با حضور در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در جلسه مشترک با دریابان شمخانی دبیر شورا و معاونین این نهاد مهم ترین مسائل داخلی و خارجی در حوزه امنیت ملی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
دریابان علی شمخانی در این جلسه با اشاره به سیاست ثابت دبیرخانه برای بهره‌گیری از ظرفیت کارشناسی دستگاه‌ها و نهادهای تخصصی دولتی و غیردولتی به ویژه مجلس شورای اسلامی برای تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در حوزه‌های مختلف گفت: هدف اصلی دشمنان طی سال‌های اخیر و در چارچوب اعمال سیاست فشار حداکثری، درگیر کردن جمهوری اسلامی ایران در پرونده‌های مختلف امنیتی در داخل و خارج از کشور برای ایجاد چالش‌های امنیت ملی در زمینه‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بوده است.
دبیر شورای عالی امنیت ملی محور قرار گرفتن راهبرد مقاومت فعال از سوی نظام و حضور ایثارگرانه و هوشمندانه مردم در عرصه‌های مختلف و حمایت همه جانبه از سیاست‌های اصولی حاکمیت را مهم ترین عامل عبور موفق کشور از شرایط سخت اقتصادی و امنیتی عنوان کرد و افزود: اقتدار امروز نظام می‌تواند پشتوانه محکمی برای تلاش همه‌جانبه به منظور رفع آسیب‌های موجود به ویژه در حوزه‌های اقتصادی و معیشتی و بی‌اثر کردن جنگ ادراکی دشمنان برای ناامید کردن مردم باشد.
دریابان شمخانی گفت: علی رغم مشکلات و چالش‌های موجود چشم انداز بسیار روشنی برای غلبه بر چالش‌ها و شتاب گرفتن حرکت همه‌جانبه به سوی پیشرفت و توسعه و رفاه پیش روی کشور قرار دارد.
در این جلسه همچنین اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان دیدگاه‌های خود پیرامون موضوعات مختلف اقتصادی، سیاسی، امنیتی و اجتماعی، راه‌کارها و نظرات کارشناسی خود برای مدیریت موثر بر چالش‌های اصلی کشور را ارائه کردند.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما