امروز، چهار شنبه، ۲۸ مهر ۱۴۰۰

نتایج انتخابات عراق را نمی‌پذیریم

رئیس ائتلاف الفتح عراق نتایج اعلام شده انتخابات پارلمانی را جعلی خواند. 
به گزارش ایسنا، به نقل از شفق نیوز، هادی العامری، رئیس ائتلاف الفتح عراق  با صدور بیانیه‌ای کوتاه نتایج اولیه انتخابات پارلمانی زودهنگام کشورش را رد کرد.
وی در این باره گفت: تحت هیچ شرایطی این نتایج جعلی را نخواهیم پذیرفت.
العامری ادامه داد: با تمام توان از نامزدها و رأی دهندگانمان حمایت خواهیم کرد.
این اظهارات پس از آن مطرح شد که ابو علی العسکری، سخنگوی گردان‌های حزب‌ا... عراق در سخنانی گفت که نتایج انتخابات پارلمانی عراق مردود است.
وی همچنین از گروه‌های مقاومت عراق خواست که آماده باشند و تأکید کرد: در مقابل بزرگ‌ترین روند تقلب خواهیم ایستاد.
پیش از العسکری نیز هیأت هماهنگی شیعیان عراق موسوم به چارچوب هماهنگی شیعیان که متشکل از احزاب سیاسی شیعه است نتایج اولیه انتخابات را رد کرده بود.
این هیأت در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما اعتراض‌مان به نتایج اعلام شده انتخابات را اعلام می‌کنیم و تمامی اقدامات لازم را برای جلوگیری از دستکاری رای‌ها اتخاذ خواهیم کرد.
در مقابل کمیساریای عالی انتخابات عراق نسبت به اتهامات مطرح شده از سوی چارچوب هماهنگی شیعیان واکنش نشان داد.
این کمیساریا در بیانیه‌ای تأکید کرد که طی برگزاری انتخابات به قانون و اقدامات اتخاذ شده پایبند بوده است.
در این بیانیه آمده است که هر معترضی می‌تواند تا عصر پنجشنبه به نتایج انتخابات اعتراض کند و کمیساریای عالی انتخابات عراق تمامی شکایت‌ها را مورد بررسی قرار خواهد داد.
کمیساریای عالی انتخابات عراق همچنین اتهامات مطرح شده توسط هیأت هماهنگی احزاب شیعه درباره دستکاری نتایج انتخابات را رد و تأکید کرد: همه از نتایج رای گیری مطلع هستند و شرکای ما از ناظران گرفته تا سازمان ملل و رسانه‌ها همگی از آن مطلع هستند. این نتایج اعلام شده درواقع برای همه رضایت بخش بوده است و ما از واکنش های طرف‌های مختلف متوجه این موضوع شده‌ایم.
در ادامه این بیانیه آمده است: اینکه گفته می‌شود کمیساریای انتخابات به قانون پایبند نبوده است؛ غیر ممکن است و عصبانیت احزاب شیعه به دلیل نتایج ناامید کننده انتخابات برای بسیاری از این احزاب بوده است.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما